Strona główna Sport Inne Znamy zwycięzców VI Memoriału Bogdana Szymańskiego

Znamy zwycięzców VI Memoriału Bogdana Szymańskiego [FOTO]

0

Przy pięknej, choć nieco wietrznej pogodzie odbył się w niedzielę, 3 czerwca VI Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym. Impreza rozgrywana na kortach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tradycyjnie otworzyła na dobre nowy sezon tenisowy.

Rozgrywki rozpoczęły się tuż po godz. 9.00 po rozlosowaniu par deblowych, których w sumie w tym roku zgromadziło się aż czternaście. Po pierwszej rundzie debli, na kortach zameldowało się ośmiu najlepszych tenisistów z aktualnego świdnickiego rankingu, walczących w kategorii singlistów. Od tej pory obie kategorie rywalizowały równocześnie grając systemem brazylijskim, który pozwalał zawodnikom na zagranie w turnieju minimum czterech spotkań. Ostatni z czterdziestu meczów zagrali singliści, kończąc zmagania tuż przed godz. 20.00.

Tradycją memoriału jest obecność na oficjalnym otwarciu pani Małgorzaty Szymańskiej, żony Bogdana. Tym razem towarzyszył jej też syn Adam. Tuż przed wspólnym, pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników imprezy, kilka słów wspomnień o popularnym „Szymonie” wygłosił Jan Czałkiewicz, kierownik obiektów ŚOSIR, organizatora turnieju. Rywalizujący w memoriale to głównie znajomi, przyjaciele i uczniowie tego cenionego trenera. Atmosfera na kortach bywa znakomita, choć nie brakuje zaciętej walki o wygraną. Szczególnie widoczne było to w końcowej fazie, półfinałach i finałach singli i debli. W singlu w ścisłym finale spotkali się broniący tytułu Sebastian Kalemba i zwycięzca sprzed dwóch lat Mateusz Kwinta. Po pięknej walce w dwóch setach 6:3, 6:3 lepszy okazał się Mateusz Kwinta. W meczu o pierwsze miejsce w kategorii debli w obu parach spotkali się pojedynczy finaliści z ubiegłego roku: Andrzej Misiek i Jacek Orzechowski. Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu dopiero w tie-breaku 7:6 (7:3) Andrzej Misiek w parze z Wojciechem Gutem pokonali debel Jacek Orzechowski i Janusz Augustyniak. W meczu o trzecie miejsce Irek Wiercigroch i Hubert Krzemiński już o wiele łatwiej wygrali seta 6:3 z parą Waldemar Dziewisz i Janusz Barylski.

Przed wspólnym grillem rozdano najlepszym zawodnikom sportowe nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano drobny sprzęt: koszulki, bidony, skarpety. Partnerami organizatorów memoriału ŚOSIR-u i Tenis Fan Klubu po raz kolejny byli Fundacja „Łączy nas football” i firma JAKO. Nad systemem rozgrywek czuwał Waldemar Kurek, a pomagali mu Stanisław Seweryn i Zbigniew Rosłoński. Kolejna rywalizacja tenisistów czeka nas na nieoficjalne zakończenie sezonu. W trochę innej formie, bo w parach mieszanych 2 września wspominać będziemy kolejnego fana sportu i tenisa – Wiesława Kułakowskiego w IV Turnieju Mikstów ku jego pamięci.

Klasyfikacja gier masters singli:
1. Mateusz Kwinta
2. Sebastian Kalemba
3-4. Andrzej Pawłowski
3-4. Dariusz Pytel
5-6. Michał Kozłowski
5-6. Norbert Kuraciński
7. Mirosław Toporkiewicz
8, Mariusz Misiek

Klasyfikacja deblowa:
1. Andrzej Misiek, Wojciech Gut
2. Jan Augustyniak, Jacek Orzechowski
3. Ireneusz Wiercigroch, Hubert Krzemiński
4. Waldemar Dziewisz, Janusz Barylski
5. Bartosz Różycki, Bartosz Gasiulewicz
6. Mariusz Paździora, Tomasz Bak
7. Adam Schienke, Bogusław Grzebielski
8. Joanna Baziak, Dorian Baziak
9. Krzysztof Waszkiewicz, Józef Baziak
10. Paweł Pasternak, Zdzisław Pasternak
11. Dariusz Sztuka, Sylwia Toporkiewicz
12. Ryszard Rodziewicz, Małgorzata Misiek
13. Piotr Krzyżanowski, Wojciech Naskręt
14. Wiesław Wojewoda, Igor Barylski

/FOTO: Artur Ciachowski/