Strona główna Temat dnia Złote czepki dla świdnickich pielęgniarek

Złote czepki dla świdnickich pielęgniarek

1

Pięć najbardziej zasłużonych pielęgniarek SP ZOZ w Świdnicy otrzymało wyróżnienia przyznawane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu. Złoty czepek to wyjątkowa nagroda, którą można otrzymać tylko raz w życiu zawodowym.

Uhonorowane zostały Barbara Marianna Bot, Józefa Krystyna Denes, Elżbieta Dereczenik, Beata Dorota Lisowska i Ewa Opoka.

Złote czepki to nagrody przyznawane za codzienny trud i zaangażowanie, za wrażliwość i empatię, za szerzenie zasad etyki, profesjonalne spojrzenie i pomoc ludziom potrzebującym, za wysoką jakość świadczonych usług.

– Jestem pełen podziwu i szacunku dla wszystkich uhonorowanych pielęgniarek. Praca pielęgniarki to nie tylko praca, ale także powołanie. To służba dla dobra drugiego człowieka. Pielęgniarki i położne udzielają wsparcia w najsmutniejszych, ale również tych najbardziej radosnych, momentach życia. Odznaczone pielęgniarki mogą być przykładem dla wielu młodych ludzi. Życzę, aby praca przynosiła satysfakcję, a codzienny trud był doceniony nie tylko przez pacjentów – mówi dyrektor świdnickiego szpitala Grzegorz Kloc.

Źródło i zdjęcie Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy/ RSS „Latawiec”

Poprzedni artykułJakie majątki mają miejscy radni? Sprawdzamy oświadczenia
Następny artykułPożegnanie gimnazjalistów i dyrektora [FOTO]