Strona główna 0_Slider Zbliża się remont Wałbrzyskiej. Będą objazdy!

Zbliża się remont Wałbrzyskiej. Będą objazdy!

7

We wtorek, 26 czerwca o godzinie 10.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w związku z rozpoczęciem prac na ulicy Wałbrzyskiej. Remont ma objąć odcinek od ulicy Traugutta do al. Niepodległości. W pierwszym etapie roboty drogowe będą realizowane od skrzyżowania z ulicą Lelewela do al. Niepodległości.

Podczas I etapu prac zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od al. Niepodległości do ulicy Lelewela

W trakcie prac zostanie wykonana nowa kanalizacja deszczowa, poprawiona konstrukcja jezdni, powstaną również nowe chodniki oraz oświetlenie drogowe. Gestorzy sieci wykonają remont sieci wodociągowej oraz odcinek sieci gazowej. Wykonawcą zadania jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Jego koszt to ponad 1,7 mln złotych. Zadanie współfinansowane jest w 50% ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz miasta.

Wyczekiwany remont oznacza jednak utrudnienia dla zmotoryzowanych. Dla pojazdów jadących od centrum miasta w stronę ul. Wałbrzyskiej główny objazd poprowadzono al. Niepodległości, ul. Sprzymierzeńców, ul. Polna Droga, do ronda Ireny Sendlerowej  lub alternatywnie poprzez ul. Żeromskiego, ul. Komunardów,  ul. Sikorskiego do drogi krajowej nr 35. Ruch lokalny będzie mógł również korzystać z objazdów uzupełniających ulicami od Sprzymierzeńców  poprzez Traugutta  oraz od ul. Komunardów poprzez ul. Spacerową, Małą i Kolejową.

Dla pojazdów wjeżdżających do miasta, główna trasa objazdu poprowadzona została od ronda Ireny Sendlerowej ulicami Polna Droga, Sprzymierzeńców do al. Niepodległości.  Dla ruchu lokalnego dodatkowo wyznaczono trasę objazdu ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej i dalej ul. Sprzymierzeńców.

Dojazd do ulicy Lelewela, oraz dworca kolejowego możliwy będzie od strony ul. Żeromskiego przez pl. Grunwaldzki lub ul. Dworcową.

Po zakończeniu etapu pierwszego wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zamknięty zostanie odcinek drogi od ul. Lelewela do ul. Traugutta. Ten etap ma zostać zrealizowany pod koniec listopada tego roku.

Wycinek mapy objazdów I etapu remontu ulicy Wałbrzyskiej

Zobacz pełną mapę objazdów przygotowaną przez UM Świdnica.

W związku z remontem ul. Wałbrzyskiej przewidywane są następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Remont ul. Wałbrzyskiej (ETAP I)
Linia Kierunek Przystanki wyłączone z obsługi Trasa przejazdu po zmianach:
10 Pl. Św. Małgorzaty Pl. Grunwaldzki Wałbrzyska/Głowackiego

Kolejowa

Żeromskiego

Muzealna

Strzelińska Wałbrzyska/Głowackiego

Kolejowa

Żeromskiego

Pl. Grunwaldzki

(przystanek zastępczy

po stronie kiosku MPK)

Pogorzała Pl. Grunwaldzki (po stronie kiosku MPK) Przystanek zastępczy
Pl. Grunwaldzki /PKP

(po stronie postoju TAXI)

 

 

 

50/51 Wałbrzyska/Głowackiego

Kolejowa

Żeromskiego

Pl. Grunwaldzki

(po stronie kiosku MPK)

/UM Świdnica, opr. mn/