Strona główna 112 Z “maryśką” do aresztu

Z “maryśką” do aresztu

1

Strażnicy więzienni udaremnili próbę przemycenia za bramę świdnickiego Aresztu Śledczego marihuany. Zawiniątko z narkotykami było ukryte w ubraniu mężczyzny, który został tymczasowo aresztowany i właśnie był przyjmowany do osadzenia. On sam był pod wpływem narkotyków.

W dniu 12 czerwca 2018 roku funkcjonariusze świdnickiej jednostki, dzięki wzorowo wykonywanym obowiązkom, po wykonaniu kontroli osobistej, znaleźli u nowo przyjmowanego osadzonego zawiniątko z suszem koloru zielonego. Osadzony zaledwie kilka minut wcześniej został przyjęty do Aresztu Śledczego w związku z zastosowaniem wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu – mówi Bartłomiej Perlak, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Narkotyki, które mężczyzna najprawdopodobniej nabył tuż przed zatrzymaniem, zostały schowane w ubraniu. – Po wstępnym przebadaniu substancji przez funkcjonariuszy policji okazało się, że była to marihuana. Po przebadaniu samego osadzonego na obecność środków odurzających okazało się, że on sam również był pod wpływem marihuany – dodaje Perlak.

/Areszt Śledczy w Świdnicy, opr. mn/