Strona główna Sport Inne Trzy medale naszych fighterów w Luboniu

Trzy medale naszych fighterów w Luboniu

0

W ostatni weekend w Luboniu koło Poznania odbyły się zawody OPEN GI 2018, jedna z najbardziej prestiżowych imprez Brazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce, która od lat przyciąga na start sporą liczbę zawodników z całego kraju. W Wielkopolsce swoje umiejętności zaprezentowali też przedstawiciele Świdnickiej Akademii Saiyan Gold Team.

Klub reprezentowało dwóch zawodników, startujących w trzech różnych formułach. Wrócili oni z trzema medalami! Łukasz Zabłocki sięgnął po srebrny medal w kategorii białych pasów +97kg. – Zaliczył on dwie bardzo dobre walki i jedni efektowne duszenie zza pleców. Cieszy widok tak rozwijającego się zawodnika – mówi szczęśliwy Bartłomiej Batko, główny trener Saiyanów.

Izabela Korzystka-Kujawa zdobyła brązowy medal w formule GI (kimona) niebieskich pasów. Warto zaznaczyć, że już w pierwszej walce Iza odniosła kontuzję. Mimo tego stoczyła kolejną walkę, kończąc ją poprzez poddanie i tym samym wracając z kolejnym, srebrnym medalem, tym razem w formule No Gi (bez kimon) niebiesków pasów.

Wyniki, wynikami… Trenera zawsze cieszy gdy widzi efekt, ale największy szacunek i najbardziej dumny jestem z podejścia oraz ambicji, które dziś wykazali moi podopieczni – chwali swoich startujących zawodników trener Bartłomiej Batko.