Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodziczanie świętowali z przytupem!

Świebodziczanie świętowali z przytupem! [FOTO]

1

Roztańczona sobota w rytmach disco polo i rozśpiewana niedziela w towarzystwie Golec uOrkiestry. Do tego piękna, słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji towarzyszących – tak wyglądały tegoroczne Dni Świebodzic.

Sobota i niedziela, 16 i 17 czerwca, upłynęła świebodziczanom pod znakiem przeróżnych wydarzeń w ramach święta miasta. Zaczęło się barwnym, biało-czerwonym korowodem i tzw. małą sceną w Rynku, na której zaprezentowały się placówki oświatowe i stowarzyszenia senioralne w mieście. Po radosnych występach, w świetnym nastroju, wszyscy uczestnicy przeszli wesołym, rozśpiewanym pochodem na stadion przy ul. Rekreacyjnej, gdzie oficjalnie rozpoczęły się Dni Świebodzic.

Na terenie kompleksu sportowego przy ul. Rekreacyjnej na świebodziczan czekały stoiska gastronomiczne, wesołe miasteczko i przede wszystkim – ciekawe wydarzenia muzyczne. Gwiazdami pierwszego dnia imprezy byli: Mezo oraz zespół After Party. Gwiazdy rozkręciły prawdziwą, taneczną imprezę, zwłaszcza w rytmach disco polo świebodziczanie doskonale się bawili, a dyskoteka pod gwiazdami zakończyło się po godz. 2:00.


W sobotę mieszkańcy witali komandosów z Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Łęczycy, którzy przylecieli do Świebodzic na zaproszenie burmistrza, by wziąć udział w odbywającym się na lotnisku pikniku służb mundurowych, a ich widowiskowy pokaz desantu na linie ze śmigłowca był jedną z atrakcji Dni Świebodzic. Pokaz można było oglądać w sobotę i niedzielę.

Sobota upłynęła także pod znakiem pomagania. Centrum Rozwoju Funaberia we współpracy z Fundacją DKMS zorganizował w Rynku Dzień Dawcy Szpiku. Zarejestrowały się 22 osoby.

Niedziela to tradycyjnie dzień familijny, dlatego świebodziczanie już od wczesnych godzin popołudniowych, całymi rodzinami, tłumnie odwiedzali stadion. Dzieci miały tu liczne kąciki zabaw, a starsi mogli m. in. dopingować podczas dorocznego meczu samorządowcy vs krwiodawcy vs rodzice z Przedszkola Nr 2. Po rozgrywkach „każdy z każdym” najlepsi okazali się samorządowcy, II miejsce – rodzice a III – krwiodawcy. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a nie wyniki i rozgrywki były tu ważne, lecz dobra zabawa i integracja.


Sportowych akcentów nie brakowało tego dnia, odbyła się jeszcze m. in. Sportowa Setka, czyli rozmaite ćwiczenia z liczbie stu powtórzeń, co symbolizuje 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo widowiskowy był pokaz teakwon-do w wykonaniu klubu Taipan. Zwłaszcza sto deseczek, rozbijanych pięścią lub stopą przez naszych zdolnych, młodych sportowców.

Na terenie basenu odkrytego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, a tuż obok, w zaparkowanym ambulansie, można było oddać krew. Udało się zebrać prawie 7 litrów, krew oddało 15 osób.


Występ niedzielnych gwiazd rozpoczęła Formacja Chatelet. Komicy rozbawili publiczność swoimi skeczami, a dobry nastrój podtrzymał niezwykle widowiskowy występ Agnes Violin. Filigranowa, urodziwa skrzypaczka zachwyciła publiczność pod każdym względem. Niesamowite wykonania zarówno klasyki, jak i współczesnych przebojów muzyki pop, nagradzane były gromkimi brawami.

A tuż przed godz. 20:00 płyta stadionu zapełniła się szczelnie widownią, która przyszła zobaczyć koncert największej gwiazdy tegorocznych Dni – Golec uOrkiestry. Sympatyczni górale z Milówki podbili Świebodzice po raz drugi.

/UM Świebodzice, opr. asz/

  • Mariusz

    Szanowna redakcjo, ci komandosi są z 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej, który wchodzi w skład 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Nie jak piszecie, że są z Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Łęczycy, takowy pułk nie istnieje, a już na pewno nie w Łęczycy.