Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. 22

Świdnica od podwórza – odc. 22 [FOTO]

8

Świdnickie podwórka są różne. Czasami są zadbane, innym razem pozostawione same sobie. Najczęściej wszystko zależy od chęci mieszkańców i ich dbałości o miejsce za domem. Zapraszamy na kolejny spacer, który tym razem sprawia wiele radości. 

W tym odcinku przyjrzymy się podwórkom pomiędzy ulicami: Księcia Bolka Świdnickiego i Bolesława Chrobrego. 

Ul. Księcia Bolka Świdnickiego 16-18

Mieszkańcy zyskali sporo miejsca po wyburzeniu opuszczonej oficyny. – Mamy zamiar wyrównać cały teren, posiać trawę i w jakiś sposób zagospodarować uzyskane po wyburzeniu miejsce. Aktualnie jesteśmy na półmetku naszych prac – mówi jeden z mieszkańców. Póki co na podwórku posadzono kwiaty. Za zdjęcia opuszczonej oficyny dziękujemy Michałowi Konarskiemu.

Ul. Księcia Bolka Świdnickiego 20

Niewielkie podwórko z równo przystrzyżonym trawnikiem, który aż się prosi o rozłożenie na nim koca. Poza tym niedawno posadzono kilka nowych drzewek i roślin. Na pochwałę zasługuje elewacja budynku, która zarówno z przodu jak i z tyłu jest w perfekcyjnym stanie.

Ul. Księcia Bolka Świdnickiego 22 – Ul. Jagielońska 9-11

Po raz kolejny widać, że mieszkańcy dbają o miejsce za domem. Ładna, zielona trawa, a także kwiaty posadzone w mini klombach pokazują ogrom pracy, który wykonali.

Poza tym między ulicą Księcia Bolka Świdnickiego a ulicą Bolesława Chrobrego znajdują się dwa większe place. Jeden z nich stanowi zaplecze kilku małych przedsiębiorstw. Natomiast drugi jest pustym placem, na którym widać stare fundamenty, masę cegieł i piaskowe podłoże.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułBazarek dla kocich i psich staruszków
Następny artykuł„Biało-czerwoni” nie dali rady w meczu o wszystko [FOTO]