650 lat temu, gdy umierał książę Bolko II Świdnicki, widok dam i rycerzy na świdnickim Rynku był zupełnie oczywisty. Miasto wspomina czasy znakomitego władcy, a sobotnie przedpołudnie każdy mógł sprawdzić, jak jadano w średniowieczu, jakie obowiązywały stroje i obyczaje.
Na rynku stanęło kilka kramów z serami, ozdobami, przyprawami, bolesławiecką porcelaną i zabawkami. Każdy mógł spróbować, jak należy uwić wianek, przyjrzeć się zbroi rycerskiej, posłuchać melodii wygrywanych przez „Dziwnoludy” i zobaczyć, jak niegdyś warzono potrawy. Na dzieci czekały konkursy, budowanie zamków i jazda na „nartach Bolka”. Na tym jeszcze nie koniec! Średniowieczny piknik, na który zaprosił Urząd Miejski wraz z Bractwem Rycerskim Księcia Bolka, kończy się o 15.00, ale o 17.00 będzie jeszcze można posłuchać utworów sprzed kilkuset lat w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Totuus Musicus z Młodzieżowego Domu Kultury. Początek o 17.00 na dziedzińcu wieży ratuszowej.
asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński


![Budowa nowego peronu na stacji Świdnica Przedmieście na finiszu. To część wielomilionowej inwestycji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Swidnica-Przedmiescie-nowy-peron-2026.01.04-18-238x178.jpg)
![Dwa nocne pożary w Wirkach. Spłonęły budynki gospodarcze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Wirki-pozar-2026.01.03-mix-100x75.jpg)





![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
