Strona główna Sport Piłka nożna Polonistki powalczyły w Lubinie

Polonistki powalczyły w Lubinie

0

Zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Świdnica nie zawiodły podczas turnieju FemGol Cup, którego organizatorem była Akademia Piłkarska FemGol Lubin. Trenerzy świdnickich piłkarek wystawili cztery zespoły w trzech kategoriach wiekowych: dwie w U-13 oraz po jednej w U-9 i U-7.

Bezkonkurencyjna okazała się pierwsza drużyna naszych młodziczek, która wygrała wszystkie mecze  i stanęła na najwyższym stopniu podium. W drodze to triumfu, świdniczanki pokonały Ślęzę Wrocław (5:0), Futgol Czarny Bór (3:0), Chrobrego Głogów (3:2), UKS Bierutów (1:0), Lechię Dzierżoniów (3:1), Trojan Lądek Zdrój (2:1), MKS Polonię II Świdnica (5:0) oraz gospodynie turnieju FemGol Lubin (4:1). Druga drużyna młodziczek Żeńskiej Akademii mimo zajęcia dopiero dziewiątej lokaty, pokazała się z dobrej strony i zabrakło im tylko jednego zwycięstwa, by znaleźć się na piątym miejscu. Statuetka najlepszej bramkarki trafiła w ręce naszej zawodniczki, Wiktorii Gazdy, na co w pełni zasłużyła, niejednokrotnie ratując swój zespół przed utratą gola.

Składy U-13 (ur. 2005 i młodsze)

MKS Polonia I Świdnica: Wiktoria Gazda, Wiktoria Pogoda, Wiktoria Podleśna, Paulina Żygadło, Maja Sakowska, Natalia Firlej, Amelia Patyk oraz Agata Karp

MKS Polonia II Świdnica: Laura Panas, Karolina Walasiak, Nadia Hładko, Patrycja Osiecka, Anna Skowrońska, Ewa Stec, Anna Adamowicz oraz Wiktoria Olejnik

Świetnie zaprezentowały się również nasze najmłodsze dziewczynki w kategoriach U-9 oraz U-7, w których nie było klasyfikacji końcowej. Tutaj najważniejsza była dobra zabawa i możliwość rywalizacji z drużynami z wielu dolnośląskich klubów. Nasze młodziutkie zawodniczki z turnieju na turniej spisują się coraz lepiej, co pokazały również w ostatnią niedzielę. Nasze zawodniczki grające w kategorii U-9 ani razu nie zeszły pokonane z boiska, natomiast najmłodsza grupa doznała porażki, ale większość meczów jednak zwyciężyła.

Skład U-9 (rocznik 2009 i młodsze): Julia Głogowska, Alicja Szczepara, Emilia Jakacka oraz Nadia Hładko.

Skład U-7 (rocznik 2011 i młodsze): Marysia Jakacka, Maja Błaszczyk oraz Julia Błaszczyk.

Godne uwagi są również nagrody indywidualne dla naszych dziewczynek. Emilia Jakacka, Julia Błaszczyk oraz Maja Błaszczyk zostały wybrane przez wszystkich trenerów jako „wyróżniające się zawodniczki” w kategoriach U-9 i U-7 i otrzymały od organizatorów piękne piłki – mówi szczęśliwy trener Damian Błaszczyk.