Strona główna 0_Slider Można się już pochlapać na świdnickim basenie odkrytym

Można się już pochlapać na świdnickim basenie odkrytym [FOTO]

1

Mimo ładnej pogody chętnych na razie niewielu. Kolejny sezon rozpoczął letni basen przy ul. Śląskiej w Świdnicy. Obiekt wciąż czeka na modernizację, ale żadne terminy rozpoczęcia prac nie zostały jeszcze podane.

Letni basen miał być wyłączony z użytku na czas przebudowy już dwa lata temu. Nadal jednak ŚPWiK, któremu miasto powierzyło wartą ponad 20 milionów złotych inwestycję, nie wyłoniło wykonawcy. Świdniczanie w oczekiwaniu na obiecane nowoczesne kąpielisko maja nadal do dyspozycji stuletnie niecki.

Na początek wodę wlano tylko do niecki nr 2 i brodzika dla najmłodszych. Trójka i czwórka zostaną wypełnione – jak zapowiada OSiR – w wakacje.

W weekendy basen będzie czynny od godziny 10.00 do 18.00, natomiast w dni robocze od 18 do 22 czerwca od godziny 14.00 do 18.00. Wraz z rozpoczęciem wakacji, to jest od 23 czerwca, kąpielisko będzie otwarte codziennie od godziny 10.00 do 18.00.

Obowiązujący cennik jest identyczny jak przed rokiem. Za całodzienny bilet normalny trzeba zapłacić 5, a za ulgowy 3 złote. Bilet popołudniowy i przy nienapełnionych wszystkich nieckach kosztuje odpowiednio 3 i 2 złote. Na miejscu można skorzystać z depozytu i wypożyczyć leżak.

opr. asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński