Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

11

Wielu kierowców łączy głębokie przeświadczenie, że piesi, a zwłaszcza niepełnosprawni i matki z dziecięcymi wózkami, potrafią latać lub przenikać przez samochody. W tym odcinku kumulacja przykładów na parkowanie, całkowicie uniemożliwiające przejście po chodniku. Nie brakuje też zdjęć dokumentujących parkowanie wprost w wejściach do sklepów czy na przejściach dla pieszych.

Zdjęcia nadesłane przez czytelników zostały wykonane na terenie Świdnicy:

Osiedle Zawiszów

Plac Grunwaldzki

Plac Grunwaldzki

Ul. Teatralna

Ul. Budowlana

Ul. Henryka Pobożnego

Ul. Jodłowa

Ul Kliczkowska

Ul. Miłego Dnia

Ul. Saperów

Ul. Witosa

Ul. Wrocławska

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy uważają, że podczas parkowania uwiecznionego na zdjęciu zostały złamane przepisy i oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

opr. asz

 • henryk

  Bezmózgowców jest coraz więcej.To chyba efekt zakazu aborcji.

  • sowa

   Ale to z własnego doświadczenia piszesz?

 • maniek98hl

  Wrocławska to dostawa do sklepu, wózek powinien przejść a niestety słabo byłoby taszczyć zgrzewki i skrzynki napojami od najbliższego miejsca parkingowego.

 • barcel49

  Witam serdecznie! Na ul. Wrocławskiej skoda jest zaparkowana dwa metry od budynku i jest dostęp do pasów, a związane jest to z dostawą towaru do sklepu, a od strony ul. Saperów jest przejście dla pieszych, a za nim przystanek autobusowy. Samochód stoi jakieś 5 minut. Niestety czasami pozory mylą. Pozdrawiam. Właściciel skody.

  • Slawomir Slawek

   Dostawa towaru niczego nie tłumaczy wykroczenie i tak jest po pierwsze notorycznie wjazd po przejściu dla pieszych i po drugie jazda wzdłuż chodnikiem po trzecie było nie było obręb skrzyzowania 10 metrów liczy się z chodnikiem a sytuacja jest notorycznie wiem gdzie podziewają się odpowiedzialne służby zeby ten proceder ukrócić

   • sowa

    Co do służb to koniecznie zadzwoń. Jak tak można! Auto nikomu przez te 5 minut nie przeszkadza jak to opisał kierowca. Ciebie widocznie kłuje w oczy jak w nim wisisz przez cały dzień. Naprawdę nie macie ciekawszych rzeczy w życiu do robienia, niż kablowanie na innych ludzi, tylko po to żeby utrudnić im życie? Tydzień temu przez takich gorliwych obywateli jak ty dostałem mandat bo stałem za blisko pasów (6 metrów a nie 10). Sam policjant stwierdził że musiał dzwonić jakiś debil bo auto nikomu nie przeszkadza, ale mandat musi być bo przyjechali z wezwania. Zajmijcie się sobą, a nie leczeniem wszystkich dookoła.

    • Slawomir Slawek

     Po pierwsze nie kapuje a wręcz krytykuje te zdjęcia i redakcję która to wystawia po drugie skrytykowałem właściciela auta który się broni a niesłusznie , dziś znów stał między autem a budynkiem szła kobieta z wózkiem i nie mieściła się , więc krytykuje właściciela auta który bredzi a wykroczenie jednak popełnia , tylko o ta kwesie mi chodziło o człowieka który broni niby swych racji nie mając ich a po wtore neguje te zdjęcia ich wykonawcow itd więc czytaj ze zrozumieniem

     • barcel49

      Witam ponownie! Rozumiem, że Pan Sławek, jakby był w odwrotnej sytuacji, to nosiłby skrzynki i zgrzewki 150 metrów wyżej zaparkowany. Jak napisałem, odległość od budynku jest w granicach dwóch metrów i jest dostęp do pasów. Oprócz tego wjeżdżając na chodnik można zachować szczególną ostrożność. Podkreślam, że jest to nie parkowanie, tylko zatrzymanie się, żeby rozładować towar. Pani z wózkiem bez problemu przejeżdża i mówimy sobie dzień dobry, dziadziuś przechodzi z laską też mu nie przeszkadza. Ale zawsze znajdzie się mądry szeryf(do tego zaczyna jeszcze kłamać), znający prawo lepiej niż służby i Jemu ten samochód przeszkadza. Dlaczego? Bo taka jego natura. Dziękuję za wsparcie Sowa i pozdrawiam. Są na tym świecie jeszcze wyrozumiali ludzie. To co napisał Pan Sławek z kobietą i wózkiem jest nieprawdą, napisał to pod publikę i poparcie swojej racji. Zmierzyłem odległość od budynku wynosi 1,83 m. Dwa wózki by się zmieściły. Pozdrawiam.

     • Slawomir Slawek

      183 cm chyba nie wczoraj , bo auto Twoje musiało by być szerokości niecały metr , szkoda słów i bez sensu polemizować właśnie z Tobą bo niestety Ty klamiesz

 • Astro

  Chciałbym poznać historię tego parkowania na Saperów…”ojej ile miejsca żeby zaparkować wzdluż ulicy,chyba jednak wjadę na chodnik i utrudnię zycie pieszym”

 • fecet

  A gdzie jest ta nasza dzielna i super potrzebna straż miejska? Blokady na kole w Świdnicy to od lat nie widziałem a ludzi trzeba edukować codziennie, teraz sobie jeden z drugim ogląda w internetach i się śmieje, na kazdym z tych aut powinna być blokada i cyk moneta do skarbonki miasta.