Strona główna Wydarzenia Świdnica Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu

Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu

0

Nowe przepisy ułatwiające prowadzenie firmy były głównym tematem spotkania zorganizowanego dla świdnickich przedsiębiorców w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”. Jakie zmiany wprowadza tzw. „Konstytucja biznesu”? Jak zmienią się relacje na linii przedsiębiorca-urzędnik?

8 czerwca w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy
odbyło się spotkanie pt. „Czy rzemiosło to jeszcze biznes?”. Spotkanie to zgromadziło przedstawicieli różnorodnych branż, takich jak: motoryzacja, finanse, fryzjerstwo, gastronomia, cukiernictwo, czy piekarstwo.

Przedstawiciele Inspektoratu Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapoznali uczestników spotkania ze zmianami w podatkach i ubezpieczeniach, jakie zostały wprowadzone przez „Konstytucję biznesu”, która weszła w życie 30 kwietnia. Nowe regulacje mają na celu poprawę relację na styku biznes-administracja.

„Konstytucja biznesu” wprowadza zmiany korzystne dla przedsiębiorców w obszarach jak: relacje przedsiębiorcy z urzędami, zakładanie firmy, zawieszanie działalności, obowiązki związane z prowadzeniem działalności. Wśród istotnych zmian znalazła się m.in. przyjazna interpretacja przepisów, domniemanie uczciwości przedsiębiorcy, mniej uciążliwe kontrole, działalność nierejestrowa i ulga na start, możliwość zawieszenia działalności na dłużej i prostsza reaktywacja, zmiana podejścia urzędników, czy powołanie rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw, który ma stać na straży praw przedsiębiorców i stymulowanie bardziej partnerskich relacji między przedsiębiorcami a administracją publiczną.

/materiały organizatora/

Poprzedni artykułZboczeniec obnażał się pod szkołą
Następny artykułFontanna na Wałowej już do poprawki? [FOTO/VIDEO]