Strona główna 0_Slider Krzesełko zamiast wiaty przystankowej

Krzesełko zamiast wiaty przystankowej

1

Przystanek znajdujący się przy ulicy Riedla jest chwilowo w przebudowie, jednak dzięki inwencji jednego z mieszkańców pasażerowie czekający na przyjazd miejskiego autobusu mają gdzie usiąść. Miejsca jest tam tylko na jedną osobę.

Słupek przystankowy, biletomat i krzesełko. Taki widok mogą zastać świdniczanie przechadzający się ulicą Riedla. Jednak to, co budzi uśmiech u jednych, wywołuje mieszane odczucia u innych mieszkańców. Dotyczy to chociażby seniorów korzystających ze świdnickiej komunikacji miejskiej, którzy chwilowo stracili nie tylko przystankową wiatę, pod którą mogli się schronić w razie niepogody, ale przede wszystkim miejsce, w którym mogą usiąść w oczekiwaniu na przyjazd autobusu.

Chwilowa niedogodność jest jednak oznaką, że w najbliższej przyszłości nastąpi zmiana na lepsze. Pod koniec maja miejscy urzędnicy podpisali umowę na dostawę i montaż czterech nowych zadaszeń. Staną one na przystankach Kopernika/Zarzecze, Kopernika (końcowy), Przyjaźni oraz właśnie na Riedla. Obecnie trwa montaż wiat na Zarzeczu. Za dostawę i montaż miasto zapłaci w sumie 123,5 tys. złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, Artur Ciachowski