Strona główna Wydarzenia Świdnica Jutro zaczną łatać Różaną. Uwaga na utrudnienia!

Jutro zaczną łatać Różaną. Uwaga na utrudnienia!

0

21 tys. złotych pochłonie remont śródmiejskiej uliczki, na której tragiczny stan wielokrotnie narzekali kierowcy. Wcześniej drogowcy załatali jedynie największe wyrwy. Teraz obiecywana jest solidniejsza naprawa nawierzchni. Prace ruszą już 7 czerwca i będą oznaczały zamknięcie ulicy.

Zmotoryzowani mieszkańcy twierdzili, że przejazd Różaną przypomina drogę przez mękę. Obawiając się uszkodzenia samochodów w głębokich dziurach, wielu decydowało się pokonać najgorszy odcinek jadąc po chodniku. Po naszej interwencji, 25 maja świdniccy drogowcy prowizorycznie załatali najgłębsze i najbardziej niebezpieczne dziury.

Teraz przyszła pora na nieco poważniejsze prace remontowe. Ma on potrwać 3 dni, w czasie których Różana zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Roboty realizowane będą na odcinku od skrzyżowania z ulicą Łukową do budynku przy Różanej 6. W ramach remontu zerwana zostanie stara nawierzchnia ulicy i ułożona nowa warstwa ścieralna.

Ze względu na brak możliwości wyjazdu z zapleczy posesji (podwórek) Rynek od nr 21 do 29, ul. Łukowa od nr 1 do 5, ul. Różana 1-1a oraz ul. Trybunalska od nr 1 do 14, prosimy mieszkańców o zaparkowanie samochodów na czas remontu w innych miejscach. Nie będzie również dojazdu na parking zlokalizowany na terenie sądu z wjazdem od ul. Różanej – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Michał Nadolski
[email protected]