Strona główna Kultura Czereśnie zagrają pod Wieżą Ratuszową. Koncert dla dzieci (i nie tylko!)

Czereśnie zagrają pod Wieżą Ratuszową. Koncert dla dzieci (i nie tylko!)

0

Już w najbliższą niedzielę Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na plenerowy, bezpłatny koncert dla młodych i starszych fanów muzyki! Na dziedzińcu przed Wieżą Ratuszową wystąpi zespół Czereśnie promujący płytę „Ale wrzawa!”.

Czereśnie tworzą muzykę skierowaną przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, ale polecamy ją również wytrawnym słuchaczom. Grupę założył Andrzej Zagajewski znany też z zespołu Hańba, z którym w tym roku zdobył Paszport Polityki. Czereśnie śpiewają o zagadnieniach ważnych dla dzieci i dorosłych – przyrodzie, pracy, owocach i warzywach, poruszają też niezmiennie istotne problemy ekologiczne. Wśród utworów nie brakuje piosenek na różne okazje, np. dla Mamy, Taty czy Pana Strażaka. Występują w czteroosobowym składzie, grając na różnych instrumentach (mandola, banjo, ukulele, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, tuba itd.).

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 16.00 a udział w nim jest bezpłatny. Wszystkie piosenki zespołu czereśnie dostępne są do odsłuchu na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury a poniżej można obejrzeć wideo z występu zespołu w Krakowie:

/Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułPościg, kraksa i ucieczka pieszo [FOTO] [AKTUALIZACJA]
Następny artykułKibicujemy razem w Galerii Świdnickiej