Strona główna Wydarzenia Świebodzice Mezo i Golec uOrkiestra gwiazdami Dni Świebodzic! Zbliża się też Targira-art.

Mezo i Golec uOrkiestra gwiazdami Dni Świebodzic! Zbliża się też Targira-art.

0

Chociaż maj obfituje w wiele wydarzeń, imprez plenerowych i koncertów, już teraz warto odnotować w kalendarzu atrakcje planowane na czerwiec. Wśród nich znajdują się dwa duże wydarzenia w Świebodzicach: Festiwal Sztuki i Rzemiosła Artystycznego „Targira-art.” oraz doroczne święto miasta.

Już za miesiąc, 16-17 czerwca odbędą się Dni Świebodzic. Gwiazdami tegorocznego święta miasta będą: Mezo, After Party, Kabaret Chatelet i Golec uOrkiestra. Impreza odbędzie się przy ulicy Rekreacyjnej 1. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Targira to wielkie święto rzemiosła, kunsztu rękodzielniczego, artystycznych wyrobów i sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu. Świebodzicka impreza promuje polskich artystów i rzemieślników. – To rozpoznawalne w kraju i cenione wydarzenie, promujące polskie rzemiosło i twórczość artystyczną. Ogromnie się cieszę, że to właśnie Świebodzice goszczą wspaniałych twórców, włączając się w promowanie rodzimych produktów – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Tegoroczna „Targira-art.” odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice. Będzie tam można zobaczyć m. in. obrazy cenionych malarzy: Jarosława Jaśnikowskiego czy Tomasza Alena Kopery, szkło artystyczne z pracowni Borowskich, prace Ryszarda Mazura mistrza kowalstwa artystycznego, i wielu innych, znakomitych twórców. Gratką dla miłośników historii będzie z pewnością wystawa budzików Gustava Beckera, najsłynniejszego, świebodzickiego zegarmistrza czy spotkanie z Oskarem Olejnikiem, miłośnikiem kolei.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułNielegalne kasyno zamknięte. Automaty w rękach celników
Następny artykułDorzucą pół miliona na przebudowę. Potem się nią pochwalą za 10 tysięcy