Strona główna 112 Zawał podczas imprezy na Rynku

Zawał podczas imprezy na Rynku

2

Dzięki błyskawicznej reakcji służb ratunkowych udało się uratować mężczyznę, który stracił przytomność podczas imprezy plenerowej odbywającej się w miniony weekend na świdnickim Rynku. Wzorowo współdziałali ratownicy, strażnicy miejscy oraz obecny na miejscu strażak-ochotnik.

W dniu 27 maja 2018 roku o godzinie 18.03, podczas trwania w Rynku imprezy plenerowej, za sceną doszło do utraty przytomności nieznanego mężczyzny. Natychmiast do akcji reanimacyjnej przystąpiły służby medyczne zabezpieczające imprezę. Do akcji ratowania życia i zdrowia włączyli się również strażnicy miejscy – mówi Jacek Budziszewski ze świdnickiej straży miejskiej.

Jeden z municypalnych przystąpił do masażu serca, podczas gdy drugi wezwał drogą radiową karetkę pogotowia ratunkowego. – W ratowanie życia włączył się również strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej, który wentylował nieprzytomnego. Współdziałanie służb doprowadziło do przywrócenia czynności życiowych mężczyzny. Zespół karetki pogotowia ratunkowego przejął już przytomnego mężczyznę z podejrzeniem zawału serca – dodaje Budziszewski.

/SM Świdnica, opr. mn/