Strona główna Sport Piłka nożna Zacięta walka młodych piłkarek

Zacięta walka młodych piłkarek [FOTO]

0

Za nami I Festiwal Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych i Przedszkoli, który odbył się na boisku „Orlik” przy SP 4 w Świdnicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest MKS Polonia Świdnica – Żeńska Akademia Piłkarska oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy.

Naprzeciw siebie stanęło osiem drużyn z klas I-III z czterech szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej 105 oraz Szkoły Podstawowej nr 4. Najwyższe miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 6, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1, natomiast na najniższym stopniu podium znalazły się gospodynie turnieju -zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 4. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach, więc do rozegrania było mnóstwo spotkań. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych akcji, goli, a co najważniejsze uśmiechów młodych zawodniczek.

Każda z uczestniczek została uhonorowana przez organizatorów pamiątkowym medalem oraz dyplomem. Ponadto trzy wyróżniające się zawodniczki z każdej drużyny otrzymały specjalne upominki. Przed nami jeszcze dwa turnieje. Pierwszy z nich już 23 maja dla dzieci przedszkolnych, natomiast dwa dni później (25 maja) odbędzie się impreza dla klas IV-VI szkół podstawowych.