Strona główna Wydarzenia Strzegom W nagrodę jedzie do Wilna

W nagrodę jedzie do Wilna

0

Agata Nowak to laureatka II Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”, organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir, a także rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Uczennica klasy II a (o profilu dziennikarsko-medialnym i prawniczym) z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zajęła, we wspomnianym konkursie, III miejsce. W ramach głównej nagrody została zaproszona, razem ze swoją opiekunką merytoryczną – Panią Małgorzatą Kucharską, na wyjazd na Litwę.

Wyprawa jest ufundowana przez stowarzyszenie Odra-Niemen i wsparta dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ideą projektu jest uczczenie wydarzeń związanych z „74 Rocznicą Operacji Ostra Brama”, poprzez wyprawę śladami polskich miejsc pamięci na Litwie. Projekt ma na celu odwiedzenie ważnych miejsc historycznych, złożenie okolicznościowych wiązanek oraz zapalenie zniczy.

Laureaci będą mieli możliwość spotkania się z polską młodzieżą i polskimi weteranami AK z Wilna. Projekt ma charakter „bezpośredniego dotknięcia śladów tamtych wydarzeń, integracji międzypokoleniowej, możliwość rozmów ze świadkami historii i spotkań z Rodakami z Wileńszczyzny”. W programie zaplanowano również zwiedzanie Wilna pod kątem jego polskich śladów kulturowych. Wyjazd odbędzie się w terminie 5-10.07.2018 r.

Aneta Kopeć
LO Strzegom

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułMistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich