Strona główna Sport Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich

0

W sobotę i niedzielę w Strzegomskim Centrum Kultury rozegrane zostały, po raz pierwszy w tym mieście, zawody szachowe rangi mistrzowskiej. W zawodach wystartowało blisko 140 juniorek i juniorów z terenu całego województwa dolnośląskiego, którzy przez dwa dni rywalizowali o tytuł mistrza województwa w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Organizatorami zawodów byli: Strzegomskie Centrum Kultury, GLKS Goniec Żarów oraz Dolnośląski Związek Szachowy we Wrocławiu.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych:

D-8: 1. Maja Wieczorek (KSz Polonia Wrocław), 2. Hanna Pietryk (UKS SP3 w Bogatyni), 3. Emilia Findysz (UKS SZACH-MAT Przemków)

D-10: 1. Joanna Pietryk (UKS SP3 w Bogatyni), 2. Julia Salamon (UKS SZACH-MAT Przemków), 3. Aleksandra Zielińska (KSz Jelonka Jelenia Góra)

D-12: 1. Oliwia Ścisła (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), 2. Wiktoria Janikowska (KSz Polonia Wrocław), 3. Jagoda Romejko (KSz Jelonka Jelenia Góra)

D-14: 1. Anna Krzyżosiak (KSz Polonia Wrocław), 2. Marta Krzyżosiak (KSz Polonia Wrocław), 3. Justyna Łochina (WKS Kopernik)

D-16: 1. Aleksandra Czarniecka (UKS SP3 w Bogatyni), 2. Maria Elena Lascar (KSz Miedź Legnica), 3. Aleksandra Skiba (UKS Szach-Mat Syców)

D-18: 1. Zofia Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), 2. Anna Karykowska (KSz Miedź Legnica)

C-8: 1. Bartosz Skupin (MGLKS Parnas Oława), 2. Mikołaj Grobelny (KSz Polonia Wrocław), 3. Grzegorz Komendecki (KSz Miedź Legnica)

C-10: 1. Kacper Karp (KSz Jelonka Jelenia Góra), 2. Tymon Jaworski (KSz Polonia Wrocław), 3. Marek Szreter (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

C-12: 1. Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz), 2. Michał Demski (KSz Polonia Wrocław), 3. Mikołaj Wieczorek (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

C-14: 1. Jakub Dołharz (KSz Polonia Wrocław), 2. Jakub Bartłomowicz (KSz Jelonka Jelenia Góra), 3. Rafał Topoła (KSz Polonia Wrocław)

C-16: 1. Bartosz Mazurek (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), 2. Wiktor Lewandowski (KSz Miedź Legnica), 3. Piotr Majocha (UKS Giecek Radków)

C-18: 1. Franciszek Sernecki (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), 2. Jakub Lubarański (KSz Polonia Wrocław), 3. Jakub Madajczak (KSz Polonia Wrocław)