Strona główna Wydarzenia Świdnica VII Maraton Matematyczny w świdnickiej Szóstce

VII Maraton Matematyczny w świdnickiej Szóstce

0

Już po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 6 spotkali się najlepsi świdniccy matematycy. Uczniowie wzięli udział w VII Maratonie Matematycznym, którego organizatorami są  Joanna Łopuszańska-Kułak i Beata Król.

Konkurs służy weryfikacji efektów pracy z młodzieżą, rozbudzeniu zainteresowania matematyką,  odkrywaniu talentów, pobudzaniu młodzieży do podnoszenia swojej wiedzy i umiejętności czy, wreszcie, stanowi pewnego rodzaju uatrakcyjnienie szkolnej nudy, rutyny – mówi Joanna Łopuszańska-Kułak.

W konkursie startowały 3-osobowe drużyny uczniowskie, które rywalizowały w dwóch kategoriach: klasy gimnazjalne oraz klasy 6 i 7 szkoły podstawowej, w zabawie uczestniczyło 27 uczniów. Uczniowie rozwiązywali zadania w różnych systemach pracy: indywidualnie oraz grupowo co sumowało się na wynik całej drużyny. Maraton składał się z kilku etapów, podczas których uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru, rozwiązują zadania otwarte wykazywali się umiejętnościami abstrahowania, logicznego myślenia.

Ostatnim etapem zmagań był turniej „Jeden z dziesięciu”, który wymagał od uczniów nie tylko znajomości pojęć matematycznych, ale również ogromnej sprawności rachunkowej. Nie łatwo jest wyznaczyć w pamięci pole trójkąta równobocznego o boku długości lub obliczyć sumę miar wewnętrznych kątów w dziesięciokącie.

Najlepszą drużyną Maratonu w kategorii klasy podstawowe zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie Theofani Kułak, Robert Kaźmierczak oraz Stanisław Madziara, w kategorii klasy gimnazjalne uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4: Hanna Karwowska, Michał Pietrzak, Damian Wiercigroch-Gasek. Kolejne miejsca wśród klas podstawowych zajęli: 2miejsce- Szkoła Podstawowa nr 4, 3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 105, klasy gimnazjalne: 2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6, 3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 105. Nagrody w postaci kalkulatorów naukowych oraz książek ufundował Urząd Miasta w Świdnicy.

Informacja SP nr 6 w Świdnicy

Poprzedni artykułNowa miejska jadłodajnia
Następny artykułZacięta walka o awans do finału dolnośląskiego [FOTO]