Już po raz drugi odbędzie się Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia „Pod wspólnym dachem nieba”. W ramach imprezy przez miasto przejdzie barwny korowód, zaś wcześniej utworzony zostanie „krąg życzliwości” wokół miejskiego ratusza.

– Zapraszamy gorąco świebodziczan do udziału w tej niezwykłe, integrującej, propagującej zrozumienie dla inności, dla osób dotkniętych różnymi niepełnosprawnościami imprezie, zorganizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych oraz Wypożyczalnię „Centrum” w Świebodzicach – mówi Agnieszka Bielawska z urzędu miejskiego.
Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia odbędzie się w piątek 25 maja. Rozpocznie go o godzinie 9.00 msza święta w kościele pw. Św. Piotra i Pawła. Po mszy utworzony zostanie „krąg życzliwości” wokół ratusza miejskiego, a następnie barwny korowód przemaszeruje ulicami miasta do Parku Miejskiego. O
11.00 planowany jest tam występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, gry i zabawy integracyjne.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

/UM Świebodzice, opr. mn/
![Trwa odbudowa zniszczonego przez powódź mostu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/most-Pelcznica-3-238x178.jpg)
![Czternasty Zlot Motocykli w Świebodzicach przyciągnął miłośników jednośladów [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/20260822_Zlot_Motocykli_w_Swiebodzicach-1-238x178.jpg)

![Pożar mieszkania w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/page-9-100x75.jpg)





