Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice: Zamkowa odnowiona od chodników po dachy

Świebodzice: Zamkowa odnowiona od chodników po dachy

0

Zakończono budowę dróg i chodników sąsiadujących z budynkami przy ulicy Zamkowej 6-20 w Świebodzicach. To kolejny etap modernizacji infrastruktury drogowej w tej części miasta.

Ulica Zamkowa jest przepięknie położona, a w tej chwili tak naprawdę zyskuje drugie życie – podkreśla Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – Gmina prowadzi tu swoje prace, podzielone na kilka etapów, jednocześnie trwa termomodernizacja budynków wspólnot mieszkaniowych, realizowana przez spółkę Prefekt – ogromne zadanie za prawie 1,7 mln zł. To miejsce nabiera prawdziwego blasku, co bardzo mnie cieszy, bo mieszkańcy Pełcznicy długo czekali na te prace – dodaje burmistrz.

Inwestycja objęła prawie 900 m2 dróg i chodników. – Mieszkańcy mają w tej chwili pod domami wygodny chodnik oraz drogę dojazdową z kostki betonowej. Koszt tych prac to ponad 200 tys. złotych, a trzeba też przypomnieć, że w rejonie Zamkowej prowadzone są różnego rodzaju prace od ubiegłego roku – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala ze świebodzickiego magistratu.

Pod koniec 2017 samorząd wykonał m. in. dojazd i chodnik przy numerach 2-3, a także dodatkowy przejazd do budynków 29-31 wraz ze schodami dla pieszych. Wartość tych prac to ponad 100 tys. złotych. Budowa nowego placu zabaw na Zamkowej i siłowni to kolejne 100 tys. złotych. W planach jest też remontowanie kolejnych odcinków ulicy. – Docelowo cała ulic Zamkowa będzie wykonana w nowej kostce – zapowiada Kożuchowicz.

Jestem mieszkańcem Pełcznicy od urodzenia, bardzo mnie cieszą te prace. Osiedla się tu coraz więcej młodych osób, to naprawdę urokliwy zakątek miasta, dlatego inwestycje w poprawę infrastruktury są jak najbardziej zasadne – twierdzi Sławomir Łukawski, radny dzielnicy.

Kolejna inwestycja miejska na Pełcznicy rozpocznie się w czerwcu – to II etap remontu ulicy Świerkowej.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułRóżana usłana dziurami. Kierowcy jeżdżą chodnikiem
Następny artykułSiatkarki Polonii rozpoczynają decydujący bój o I ligę!