Strona główna 0_Slider Strażackie zmagania w Wierzbnej

Strażackie zmagania w Wierzbnej [FOTO/VIDEO]

0

Sportowa rywalizacja, wspaniała pogoda, niepowtarzalna atmosfera i doping towarzyszył rozgrywanym na boisku sportowym w Wierzbnej strażackim gminnym zawodom sportowo – pożarniczym. Udział wzięło 14 drużyn, w tym drużyny młodzieżowych, a także zespoły złożone z samych pań. 

Tradycyjnie poszczególne zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami i w ćwiczeniach bojowych. Pierwsza z nich polegała na jak najszybszym pokonaniu toru, na którym m.in. należało zachować równowagę czy przeskoczyć przez pionową ścianę. Natomiast konkurencja bojowa polegała na celnym „strzale” ze strażackiego węża. Oprócz drużyn z naszego regionu pojawił się także zespół z Niemiec. Należy także zaznaczyć, że grupy młodzieżowe miały charakter koedukacyjny, a dzieci były w różnym wieku.

Zawodników oceniała komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Po zakończonej rywalizacji na wszystkich czekał ciepły poczęstunek, pokazy sprzętu strażackiego, a na najmłodszych dmuchańce.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

 

Poprzedni artykułRóżana prowizorycznie połatana
Następny artykułPolonia-Stal Świdnica – Piast Żerniki Wrocław [RELACJA LIVE Z MECZU PIŁKARZY]