Strona główna Kultura Radość, energia, przyjaźń. Chór z Waldbröl w Świebodzicach

Radość, energia, przyjaźń. Chór z Waldbröl w Świebodzicach

0

Wyjątkowych przeżyć estetycznych i duchowych dostarczył mieszkańcom Świebodzic dwugodzinny koncert gospel w wykonaniu chóru z Waldbröl. Koncert był jednym z elementów kilkudniowej wizyty 30-osobowej grupy z niemieckiego miasta partnerskiego.

Występ chóru odbył się w sobotę 19 maja w kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego na Osiedlu Piastowskim. Artyści zaśpiewali podczas mszy świętej o godz. 18.00. Koncert dla mieszkańców rozpoczął się o godz. 19:15.

Chór dał dwugodzinny, wspaniały koncert pieśni gospel. Było to pełne energii i radości utwory, z których płynęła autentyczna miłość do Boga i drugiego człowieka. Szczególnie wzruszający był moment, gdy wspólnie wykonaliśmy Barkę, ukochaną pieśń Ojca Świętego Jana Pawła II. Goście z Niemiec nauczyli się refrenu, a zwrotki śpiewał burmistrz Bogdan Kożuchowicz wraz z zebraną publicznością – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Goście z Waldbröl serdecznie dziękowali za przyjęcie. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wystąpić w Świebodzicach, u naszych przyjaciół. Spotkaliśmy się tu z ogromną gościnnością i ciepłym przyjęciem, dziękujemy panu burmistrzowi i księdzu Danielowi. Jestem szczęśliwa, że mogę ponownie być w Świebodzicach – podkreślała Marianne Pfeiffer z Towarzystwa Partnerstwa Miast w Waldbröl, która wielokrotnie odwiedzała Świebodzice i jest mocno zaangażowana w działania w ramach partnerstwa.

W poniedziałek goście udali się na zwiedzanie Wrocławia. We wtorek wrócą do Waldbröl.

/UM Świebodzice, opr. mn/