Strona główna Sport Pływanie Pracowity miesiąc pływaków Neptuna

Pracowity miesiąc pływaków Neptuna

0

W ostatnich tygodniach zawodnicy klubu pływackiego Neptun Świdnica mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na arenie dolnośląskiej i ogólnopolskiej. Wszystko za sprawą zawodów rozegranych w Świebodzicach i Opolu.

Piętnastoosobowa, młodsza reprezentacja Neptunów popłynęła w Świebodzicach na X Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Klubu Kibica. Wspólnymi siłami pod czujnym okiem trenera Mieszka Palmi-Kukiełki, świdniczanie wyłowili aż 9 medali. Weronika Siejka wywalczyła srebra na 50 m stylem grzbietowym i dowolnym, Piotr Florczak sięgnął po złota na 50 i 100 m stylem klasycznym, Natalia Lęga po brąz na 100 m stylem grzbietowym, a Martyna Kuśnierz po brąz na 100 m stylem zmiennym. Trzy krążki powędrowały na konto Mai Lęgi, która zakończyła rywalizację ze złotem na 100 m stylem zmiennym i srebrami na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym.

Wszyscy zawodnicy, dla których start na świebodzickim obiekcie był debiutem na zawodach pływackich, poprawili swoje rekordy życiowe i dumnie reprezentowali świdnicki klub pływacki. Pełen skład reprezentacji KS Neptun Świdnica: Natalia Wrona, Igor Cała, Karol Potoniec, Bartosz Tarnowski, Weronika Siejka, Agata Pawłowska, Ola Jaros, Martyna Kuśnierz, Natalia Lęga, Kinga Ścisłowicz, Magda Dobroń, Maja Lęga, Piotr Florczak, Bruno Kuśnierz, Wiktor Kowalik.

Starsze Neptuny biły z kolei swoje rekordy życiowe podczas Arena Grand Prix Polski w Opolu. Te trzydniowe zawody zgromadziły na opolskiej pływalni prawdziwe gwiazdy z którymi nasi reprezentanci ścigali się i gromadzili doświadczenia. Dominika Sokołowska, Wojciech Surowiecki, Daniel Worobiec i Filip Łaszuk oraz trenerzy Beata Pożarowszczyk i Sławomir Kuczko dumnie reprezentowali nasze miasto i klub.

Klub Sportowy Neptun Świdnica zaprasza na treningi i dołączenia w swoje szeregi. Szczegóły pod numerem telefonu: 509 598 917 i na stronie http://ksneptun-swidnica.pl/.