Strona główna Wydarzenia Żarów Nowy garaż OSP Mrowiny prawie gotowy

Nowy garaż OSP Mrowiny prawie gotowy

0

Niebawem do użytku druhów z OSP Mrowiny oddany zostanie nowy garaż. Wozy, ale również strażackie sprzęty będę miały swoje miejsce. Dotychczas cały sprzęt trzymany był w starej remizie strażackiej, która jest już w bardzo złym stanie technicznym.

W tej chwili trwają tam ostatnie prace wykończeniowe. – Zakres zadania obejmował nie tylko budowę garażu dla wozów OSP wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym, ale także wykonanie przyłączy: woda, gaz, CO. Dwustanowiskowy garaż jest już prawie gotowy. W chwili obecnej trwają tam jeszcze prace wykończeniowe, malowanie pomieszczeń, układanie glazury, fugowanie. Pozostało jeszcze podłączenie instalacji gazowej wewnętrznej do skrzynki gazowej na zewnątrz budynku – mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Budowa nowego garażu dla OSP Mrowiny realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa świetlicy wiejskiej w Mrowinach”. Koszt zadania to kwota 450.000,00 zł. Inwestycja zostania sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

/UM Żarów, opr. mn/