Strona główna 0_Slider Noc Muzeów już w najbliższą sobotę

Noc Muzeów już w najbliższą sobotę

0

Historia zwiedzania muzeów po zmroku ma ponad 20-letnią historię. Po raz pierwszy Noc Muzeów została zorganizowana w 1997 roku w Berlinie, Polska do rosnącego na sile nurtu dołączyła w 2003. W tym roku swoje podwoje otworzą tysiące placówek w całej Europie. W powiecie świdnickim na Noc Muzeów zapraszają Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy i Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Nocne zwiedzanie zaplanowano na 19 maja. – Muzeum Kolejnictwa na Śląsku włącza się w największą akcję muzealną w Europie już po raz dziesiąty. W tym roku zwiedzający będą mieli możliwość odwiedzenia niedostępnych na co dzień zakamarków muzeum – m.in. warsztatu, schronu przeciwlotniczego z lat 40-tych czy kuźni. Czekamy na państwa w godzinach 20.00 – 22.30 – zachęcają organizatorzy.

Nocne zwiedzanie w Muzeum Gross Rosen rozpocznie się o 19.30 prelekcją zatytułowaną „Bohaterowie tamtych lat. Zaplanowano projekcję filmu o historii byłego niemieckiego obozu zagłady w Gross Rosen i zwiedzanie z przewodnikiem o 20.30 i 21.30. Dla uczestników Nocy Muzeów dostępne będą również wystawy na terenie placówki.

Nocne zwiedzanie jest bezpłatne.

opr. asz