Strona główna 0_Slider Niestrudzenie układają “kilometry dobra” do centrum rehabilitacji

Niestrudzenie układają “kilometry dobra” do centrum rehabilitacji [FOTO]

0

Są zdeterminowani i pomysłowi. Podopieczni wraz z opiekunami i członkami świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie szukają wszelkich sposobów, by zebrać środki na budynek, w którym powstanie nowoczesne Centrum Rehabilitacji Społecznej. Do układania “kilometrów dobra” zachęcali m.in. w miejskich autobusach.

Od 1 marca świdnickie koło PSONI uczestniczy w akcji “Kilometry dobra”, organizowanej po raz piąty przez Instytut Filantropii. Ideą od lat jest uzyskanie przez organizacje społeczne funduszy na działalność i rozwój, a także pozyskiwanie darczyńców, którzy będą uczestniczyć w „pojedynku”, by zdobyć tytuł „Mistrza Świata w Dobroci”. Program pozwala na realizację najróżniejszych celów. Dla świdniczan jest nim budynek, który ma powstać w sąsiedztwie obecnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie przy ul. Kozara-Słobódzkiego. W nowym obiekcie znajdą się m.in. sale rehabilitacyjne, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Mieszkanie Wspomagane. Marzeniem podopiecznych, wolontariuszy, rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych jest ułożenie ponad 72 kilometrów dobra i pozyskanie tym samym 3,2 miliona złotych. Szukają najróżniejszych sposobów, by zebrać jak najwięcej. 15 i 16 maja, za zgodą władz miasta i MPK, kwestowali w autobusach świdnickiej komunikacji miejskiej.

Podopieczni placówek PSONI wraz z terapeutami jeździli świdnickimi autobusami częstując pasażerów ciasteczkami, kawą i herbatą i zbierali fundusze na budowę wymarzonego Centrum Rehabilitacji Dla Osób Niepełnosprawnych.

Od początku akcji „Kilometry Dobra” czyli od 1 marca do dzisiaj udało się zebrać ok. 25 000,00 zł. Koniec akcji to 3 czerwca 2018r. W tym dniu w Galerii Świdnickiej zostanie zorganizowany festyn podsumowujący zbiórkę. Przez cały czas można dołączyć do akcji, przekazując wpłaty na konto BANK PKO BP S.A. o/Świdnica 40 1020 5138 0000 9402 0184 2947.

opr. asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński