Strona główna 0_Slider Niesprawne światła na Bystrzyckiej. Kierowcy ostrzegają

Niesprawne światła na Bystrzyckiej. Kierowcy ostrzegają

0

Jak sygnalizują kierowcy, co najmniej od środowego ranka na przejeździe kolejowym przy ulicy Bystrzyckiej nie działa sygnalizacja świetlna. Chociaż pociągi jeżdżą tędy sporadycznie, warto zachować wzmożoną czujność na wypadek ich pojawienia się.

O możliwej awarii poinformował nas jeden ze zmotoryzowanych mieszkańców Świdnicy. Jak twierdzi, podczas przejazdu pociągu towarowego światła znajdujące się na przejeździe kolejowym nie działały. Sytuacja wywołała sporo nerwów u innego kierowcy jadącego ciężarówką, który z uwagi na niedziałającą sygnalizację w ostatniej chwili zatrzymał się ciężarówką przed zamykającymi się szlabanami.

Obaj zgodnie apelowali, by ostrzec pozostałych zmotoryzowanych. Jak twierdzą, wystarczy chwila nieuwagi i na przejeździe może dojść do kolizji z rogatkami, co może wiązać się ze sporymi kosztami dla kierującego. Prosili też o zwrócenie kolejarzom uwagi na usterkę świateł, spowodowaną najprawdopodobniej pobitymi żarówkami.

Jak podkreśla przedstawiciel PKP PLK Bohdan Ząbek, warto zgłaszać podobne zdarzenia. Po naszej interwencji na przejeździe pojawili się pracownicy wałbrzyskiej sekcji PKP PLK, jednak żadnej awarii nie znaleźli.

To nie pierwszy problem związany z działaniem kolejowych urządzeń na tym przejeździe. W grudniu 2017 roku doszło tam do awarii sterownika odpowiedzialnego za działanie szlabanów. Jeden z kierowców nagrał wówczas firm, na którym widać było pociąg towarowy przejeżdżający tuż przed samochodami pomimo podniesionych rogatek.

Michał Nadolski
[email protected]

Zdjęcia dla Swidnica24.pl wykonał Master Profit