Strona główna 0_Slider Mistrz piłkarskich trików gościem turnieju na Zawiszowie

Mistrz piłkarskich trików gościem turnieju na Zawiszowie

0

Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez. Tegoroczna, XVII już edycja odbędzie się w czwartek, 17 maja w Hali Sportowej Zawiszów o godzinie 10.00.

W ubiegłorocznym turnieju wzięło udział ponad 100 uczestników

Świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaprosiło do udziału w turnieju 12 drużyn z powiatu świdnickiego, każda złożona z 13 zawodników – łącznie 156 osób. Nie zabraknie podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej czy uczniów Szkół Specjalnych.

Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych to wyjątkowe wydarzenie skupiające każdego roku dziesiątki osób niepełnosprawnych biorących przede wszystkim udział w konkurencjach sportowych, mających na celu dobrą zabawę, ale także integrację – tłumaczy Dorota Imioła z PSONI, koło w Świdnicy.

W tym roku gościem imprezy będzie Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski we freestyle football, Paweł Skóra, który zaprezentuje niezwykły pokaz piłkarskich trików i przeprowadzi warsztaty. Skóra to profesjonalny sportowiec z czternastoletnim doświadczeniem, dorobkiem setek pokazów na całym świecie, a także uczestnik programu Mam Talent.

Turniejowi towarzyszy będzie zbiórka w ramach Kampanii Kilometry Dobra mająca na celu pozyskanie funduszy na budowę Centrum Rehabilitacji Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych.

/PSONI Koło w Świdnicy, opr. mn/