Strona główna 0_Slider Kraszowicka w remoncie. Mieszkańcy wywalczyli zmianę trasy autobusów

Kraszowicka w remoncie. Mieszkańcy wywalczyli zmianę trasy autobusów

2

Rozpoczęta tydzień temu przebudowa ulicy Kraszowickiej wywołała sporo utrudnień dla zmotoryzowanych ale także dla pasażerów świdnickiej komunikacji miejskiej. O ile kierowcy radzą sobie dzięki wytyczonym objazdom, o tym pozostali mieszkańcy skarżyli się m.in. na spore oddalenie przystanków autobusowych. Apelowali o poprawę swojej sytuacji i właśnie dopięli swego!

Długo wyczekiwany remont Kraszowickiej ruszył 7 maja. Docelowo przebudowany zostanie odcinek od okolicy skrzyżowania z ulicą Krótką do krzyżówki z ulicą Przyjaźni. Roboty podzielono na trzy etapy i dla każdego z nich wytyczono objazdy. Zmianie uległy także trasy trzech linii autobusowych: 50, 52 i 30.

To właśnie zmiana trasy “trzydziestki” wywołała protest mieszkańców, którzy zwrócili się z prośbą o dokonanie korekty. Apelowali, by autobusy tej linii zatrzymywały się na przystanku “Kraszowicka Most”, tak jak w przypadku dwóch pozostałych linii. – Największy problem dotyczy osób jeżdżących do pracy na pierwszą zmianę i “nockę”, a także powrót z drugiej zmiany. W chwili obecnej osoby jeżdżące na pierwszą zmianę są zmuszone iść na przystanek “Śląska OSIR” lub na ulicę Bystrzycką na linię 60, przechodząc z każdym kolejnym dniem coraz bardziej rozkopaną część ulicy – twierdził jeden z mieszkańców.

Podkreślał przy tym, że skoro remont nie potrwa 2-3 miesięcy, tylko ma się zakończyć w listopadzie, to należy mieszkańcom w miarę możliwości ułatwić życie. – Liczę na to, że władze miasta oraz zarząd MPK podejdą do sprawy dbając o dobro mieszkańców, ponieważ pokonanie pieszo trasy ponad pół kilometra do najbliższego przystanku dla szczególnie starszych osób stanowi duże wyzwanie – mówił mieszkaniec.

Jeżeli pojawiają się tego rodzaju postulaty, to są one przez nas zawsze analizowane – tłumaczył Witold Tomkiewicz, rzecznik spółek miejskich. Tym razem postulat mieszkańców został nie tylko przeanalizowany, ale także spełniony. – Od 14 maja autobusy pojadą zmienioną trasą tj. przez przystanek “Kraszowicka most” – podsumowuje Tomkiewicz.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński