Strona główna 0_Slider Kolejowy Dzień Dziecka z Tomkiem i przyjaciółmi

Kolejowy Dzień Dziecka z Tomkiem i przyjaciółmi

0

To będzie najdłuższy Dzień Dziecka w powiecie świdnickim. Od dzisiaj najmłodsi (i ci trochę starsi też!) mogą korzystać z licznych atrakcji, przygotowanych przez Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Aż do niedzieli, 3 czerwca potrwa zabawa z ulubionym bohaterem książki i animowanego serialu dla dzieci „Tomek i przyjaciele”.

Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała się ponad 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej.

Od rana jaworzyńskie muzeum pełne było rodzin z dziećmi w najróżniejszym wieku. Na wszystkich czekały przejażdżki letnim wagonem ciągniętym przez lokomotywę, zabawy z animatorami, wycieczki z przewodnikiem, zabawa w sali wyposażonej w zabawki przez firmę Mattel. Każde dziecko ma szansę zdobyć nagrodę, zdobywając punkty na 10 konkursowych stacjach. Kto się zmęczy, może odpocząć w muzealnym bistro albo poopalać się na leżakach wśród dziesiątków lokomotyw i zabytkowych wagonów.

Zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00. Zachęcamy do zakupu biletów wstępu do Muzeum za pośrednictwem naszego sklepu– zachęcają organizatorzy.

opr. asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykułUnia Bardo – Polonia-Stal Świdnica [RELACJA LIVE Z MECZU PIŁKARZY]
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]