Strona główna Sport Piłka nożna Jesteśmy na półmetku, młodzicy Polonii-Stali liderami tabeli

Jesteśmy na półmetku, młodzicy Polonii-Stali liderami tabeli

0

Młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica (rocznik 2006) nie zwalniają szalonego tempa i odnotowują już szóste zwycięstwo w siódmym rozegranym meczu na boiskach Ligi Dolnośląskiej Młodzików. Beniaminek rozgrywek z 18 punktami na koncie jest wyraźnym liderem tabeli.


W swoim ostatnim występie pokonaliśmy na wyjeździe Eskadrę Bolesławiec 3:0 po golach Mateusza Dudy, Igora Malinowskiego i Patryka Palińskiego. Po siedmiu z czternastu serii spotkań, świdniczanie są na samym szczycie tabeli grupy B Ligi Dolnośląskiej Młodzików. Podopieczni Mariusza Krupczaka mają 18 punktów. Drugie w tabeli FC Academy Wrocław traci sześć punktów (jeden mecz zaległy), a trzecia Nysa Zgorzelec osiem „oczek” (dwa mecze zaległe).

Drużyna z Bolesławca była już chyba trochę na majówce, bowiem trener zebrał tylko 9 chłopców (od red. mecze w kategorii młodzików rozgrywane są właśnie w 9-osobowych składach). Wynik 0:3 to dla naszych przeciwników najniższy wymiar kary. Mogliśmy wygrać znacznie wyżej, ale na przeszkodzie stawał bramkarz miejscowych, albo też boisko, którego stan był po prostu fatalny… Zaczynamy rundę rewanżową i przed nami trzy trudne, kluczowe mecze z Jelenią Górą, Zgorzelcem i Lubaniem. Po nich okaże się o co tak naprawdę gramy… – mówi trener świdnickiego zespołu Mariusz Krupczak.

Eskadra Bolesławiec – Polonia-Stal Świdnica 0:3 (0:1)

Gole: Duda, Malinowski, Paliński

Skład: Widła, Sauter, Duda, Homa, Korab, Taratuta, Safian, Cybruch, Lipiński, Malinowski, Sośnicki, Holband, Zawiła, Dadas, Cieślak, Paliński, Safian, Dadas

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, [email protected]/