Strona główna Kultura Idź na sąsiedzką potańcówkę!

Idź na sąsiedzką potańcówkę!

0

Majówka Kraszowicka czyli Sąsiedzka Potańcówka już w sobotni wieczór. Będą kiełbaski z grilla, rodzinne zawody rekreacyjne i występy miejscowych zespołów muzycznych!

zdjęcie ilustracyjne

W kwietniu, podczas jednego z zebrań Kraszowickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich dyskutowano nad sposobem uczczenia przez mieszkańców Kraszowic 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Padały różne propozycje. Jedna z nich, zgłoszona przez mieszkańca Kraszowic Andrzeja Pykę, członka zespołu muzycznego RAJS, zdobyła aprobatę pozostałych społeczników obecnych na zebraniu. Tak narodziła się idea zorganizowania sąsiedzkiej potańcówki.

Tego typu imprezy były popularne w okresie międzywojennym, w latach 20 i 30 XX wieku, oraz po drugiej wojnie światowej. Społeczeństwo cieszyło się z odzyskania niepodległości co wyrażało się w spontanicznych organizacjach różnego typu zabaw plenerowych. Celem zorganizowania naszej majówki jest właśnie nawiązanie do tamtych tradycji – tłumaczą pomysłodawcy imprezy.

Organizatorzy zapewniają, że na majówce nie zabraknie atrakcji i zachęcają do przybycia wszystkich mieszkańców Kraszowic oraz gości z miasta. – Spotkajmy się, zabawmy i zatańczmy razem! – zapraszają. Oprócz poczęstunku i koncertów, będzie można skorzystać ze specjalnych atrakcji dla dzieci. TKKF Licznikowiec przygotuje Rodzinne Zawody Rekreacyjne.

Impreza odbędzie się na placu u zbiegu ulic Malinowej i Słonecznej. Początek już o godzinie 17.

/mn/

Poprzedni artykułKoncert, film i moc atrakcji. Tak świętowały Mamy z Cinema 3D [FOTO]
Następny artykuł„Omijajcie katedrę!” Czescy turyści skarżą się na radnego-przewodnika