Strona główna 0_Slider Drużyna II LO najlepsza w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy!

Drużyna II LO najlepsza w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy!

0

Od wielu lat młodzież z II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy udowadnia, że doskonale opanowała wiedzę i umiejętności praktyczne w niesieniu pierwszej pomocy. W tym roku świdnicka drużyna sięgnęła po najwyższe trofeum XXVI Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, rozegranych w sobotę, 19 maja w Opolu. Teraz licealiści będą reprezentować  Dolny Śląsk i Opolszczyznę na zawodach krajowych.

Zwycięska drużyna z II LO w Świdnicy

Zespół nr 5 II LO był najlepszy podczas etapu rejonowego, przeprowadzonego 25 kwietnia przez świdnicki oddział PCK. Wczoraj Natalia Janiszewska, Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł, Paulina Weresz oraz Tomasz Kamionka, wspierani przez Nadię Antonowicz, najlepiej ze wszystkich drużyn poradzili sobie z zadaniami postawionymi na etapie okręgowym w Opolu. Licealistów znakomicie przygotowała opiekunka Dorota Durlej.

Młodzież musi wykazać się szeroką wiedzą, opanowaniem i odpowiedzialnością. Uczą się nieść pomoc przedmedyczną w sytuacjach, które mogą zdarzyć się w każdej chwili. Wiedzą, co robić w przypadku omdleń, zatrzymania akcji serca, poparzeń, złamań. Drużyna II LO stale szlifuje swoje umiejętności. – Do mistrzostw przygotowujemy się cały rok. Mamy zajęcia w piątki i soboty, ćwiczymy co tydzień, ćwiczymy dużo i przerabiamy każdą sytuację wiele razy. Myślimy, że to jest bardzo fajne. Jest to szerzenie wiedzy poprzez zabawę i że lekcje EDB nie są w stanie nam tyle pokazać, co właśnie takie zajęcia i zawody – mówili młodzi adepci ratownictwa podczas zawodów w Świdnicy.

Zmagania ogólnokrajowe Mistrzostw Polski Pierwszej Pomocy PCK zaplanowano na 7-8 czerwca w Rzeszowie.

opr. asz

Poprzedni artykułNowy wózek dla Mai! Świdniczanie zwierają szyki
Następny artykułTanecznym krokiem ku Niepodległej