Strona główna Bez kategorii Druga bitwa Świdnickiej Wojny Piwnej przy grillu w ogródku Białej Damy

Druga bitwa Świdnickiej Wojny Piwnej przy grillu w ogródku Białej Damy

0

Multipub Biała Dama wraz z lokalnymi piwowarami domowymi zaprasza na 2 bitwę Świdnickiej Wojny Piwnej, która rozegra się w sobotę 26 maja w pubie przy ul. Pułaskiego 16, a przy ładnej pogodzie także w ogródku przy bezpłatnym grillu.

Impreza połączona będzie z otwarciem wyjątkowego w skali miasta kameralnego ogródka na podwórku Białej Damy przy ul. Pułaskiego 16, gdzie w klimatycznym otoczeniu zieleni i przy wiosennym świergotaniu ptaków będzie można urządzać ze znajomymi wygodnego grilla. Wystarczy przynieść własny prowiant i samodzielnie go przyrządzić. Profesjonalny sprzęt wraz z węglem, tackami i sztućcami zostanie bezpłatnie udostępniany gościom pubu i takie zasady będą obowiązywały przez cały okres letni.

Podobnie jak w roku ubiegłym Organizatorzy zapraszają wszystkich pełnoletnich chętnych do udziału w comiesięcznych bitwach piwowarów domowych. W tegorocznej edycji udział weźmie aż 6 reprezentacji (niektórzy w teamie dwuosobowym) prezentujących naprawdę wysoki poziom rzemiosła. Bitwy odbywać się będą w każdą ostatnią sobotę miesiąca od g.18:00 w Multipubie Biała Dama.  Podsumowanie rankingu i wielki finał odbędą się 25 sierpnia podczas 3. Świdnickiego Festiwalu Piwa Rzemieślniczego. Każdego miesiąca piwowarowie konkurowali będą w konkretnym, ustalonym wcześniej stylu piwnym – harmonogram na plakacie.

Zabawa polegać będzie na degustacjach piw wykonanych metodą domową i na oddaniu głosu na najlepsze z nich. Zachęcamy także do dyskusji z twórcami, którzy chętnie opowiedzą jak można zrobić dobre piwo w swoim domu. Dla zwycięzcy każdej bitwy oraz dla osób głosujących przewidziano nagrody od sponsorów: Multipubu Biała Dama, Kina Cinema3D, Sklepu z żywnością ekologiczną VitaStyle.pl, Pizzerii Przesiadka, Browaru Roch i Browaru HoppyLab. Dla najlepszego piwowara – zwycięzcy całej edycji – przewidziano nagrodę specjalną w postaci zaproszenia na warzenie piwa w profesjonalnym Browarze Rzemieślniczym Roch.

Z okazji drugiej bitwy właściciele Multipubu Biała Dama zamówili beczkę wyśmienitego piwa z morelami – Big Boy Apricot – które doskonale reprezentuje styl konkursowy miesiąca maja – Fruit Milkshake IPA – czyli jasnego łagodnego i mętnego piwa z dodatkiem szlachetnych odmian aromatycznego chmielu, laktozy, płatków owsianych i oczywiście owoców. Jest to jeden z najsmaczniejszych i najbardziej sesyjnych stylów piwa, więc będzie to prawdziwa uczta smaków nie tylko dla znawców, ale także dla początkujących miłośników tego rzemieślniczego trunku. Zapraszamy!!

Więcej informacji na https://www.facebook.com/ events/1623734731078565/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak postępują prace w Kościele Pokoju? Sprawdzał minister i ministerialne komisje
Następny artykułStrefa Płatnego Parkowania: Trochę poprawią, trochę pomalują, trochę złamią zakazy