Strona główna 0_Slider Boże Ciało już w ten czwartek. Którędy przejdą procesje?

Boże Ciało już w ten czwartek. Którędy przejdą procesje?

1

Boże Ciało to ważne święto dla katolików. Tego dnia wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę oraz przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W procesjach z Najświętszym Sakramentem wierni i duchowni przejdą między ołtarzami ustawionymi w okolicach świątyń. Kierowcy muszą się przygotować na chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Boże Ciało ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Udział w procesji traktowany jest jako publiczne wyznanie wiary. W tym roku święto wypada 31 maja.

Największa procesja z parafii katedralnej i parafii pw. św. Józefa odbędzie się w centrum Świdnicy. Orszak procesyjny wyruszy po mszy św. pod przewodnictwem biskupa Ignacego Deca zaplanowanej na godz. 10.00 w świdnickiej katedrze. W godz. od 10.45 do 12.30 wierni i duchowni przejdą od pl. Jana Pawła II ul. Daleką, Pułaskiego przez Rynek, Grodzką, Zamkową i Kotlarską do kościoła pw. św. Józefa.

Na Zarzeczu procesja parafii pw. Miłosierdzia Bożego ruszy po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Tradycyjnie dwa ołtarze ustawione będą na os. Zarzecze i dwa na os. Kolonia. Procesja rozpocznie się o godz. 9.40 i poprowadzona zostanie ulicami – Rolniczą, Kopernika, Przemysłową, Reja, Wileńską i Mazowiecką. Jej zakończenie nastąpi około 11.45.

Uroczyste nabożeństwo w parafii pw. św. Andrzeja Boboli rozpocznie się o godz. 9.00. Procesja rozpocznie się około godz. 10.00. Wierni przejdą ulicami: Leśną, Świętojańską i Wałbrzyską.

Na osiedlu Zawiszów procesja z kościoła pw. Ducha Świętego wyruszy po mszy św. o godz. 10.45. Wierni około godz. 11.30 przejdą ulicami: Śmiałego, Krzywoustego, Stęczyńskiego, Pobożnego, Łokietka, Długosza, Śmiałego i z powrotem do kościoła.

Na Osiedlu Młodych procesja z parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski wyruszy około godz. 10.00 tuż po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Jej trasa będzie wiodła ulicami: Wyszyńskiego, Marcinkowskiego, E. Plater i Waryńskiego. Zakończenie procesji nastąpi około godz. 12.00.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy procesja rozpocznie się po mszy św. o godz. 10.00. W godz. od 10.50 do 12.30 przejdzie ulicami: Zieloną, Śląską, Sadową i Przyjaźni.

/opr. mn/