Strona główna Temat dnia 1000 rowerzystów otworzy sezon turystyczny

1000 rowerzystów otworzy sezon turystyczny

8

Już 13 maja 2018 o godz. 10.00 w ramach inauguracji sezonu turystyczno-rekreacyjnego rusza kolejna akcja “Świdnica na rowery 2018”. Głównymi jej elementami będą odbywający się po raz trzeci  wspólny rajd rowerowy zabezpieczoną przez policję i straż miejską trasą oraz piknik rodzinny z atrakcjami i konkursami dla najmłodszych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia, ekologii, bezpiecznej jazdy na rowerze oraz integracja świdniczan. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy – Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” – zdecydowali się na przeprowadzenie bezpłatnych zapisów uczestników rajdu.

W programie: rajd rowerowy 13 km trasą, piknik z atrakcjami: pokazy rowerowego freestylu, pokazy fitness, treningi funkcjonalne, konkurs jazdy na czas na rowerze stacjonarnym, znakowanie rowerów przez Policję, prezentacja sprzętu rowerowego, rowerowy tor przeszkód, miasteczko rowerowe dla dzieci, dmuchańce, poczęstunek dla uczestników (ogródek owocowo – warzywny), kiełbaski konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas pikniku policja będzie znakowała rowery.

W tym roku referat turystyki Urzędu Miejskiego zorganizował wcześniejsze zapisy, które zakończyły się wczoraj. Zgłosiło się 1000 osób. Nie oznacza to jednak, że nie można już dołączyć do rajdu. Jak zapewnia Sylwia Osojca, kierownik referatu, zapisy będą prowadzone jeszcze w dniu imprezy od godziny 9.00 przy bosmanacie nad zalewem Witoszówka.

Start – Bosmanat Zalew Witoszówka ul. Polna Droga w Świdnicy godz. 10:00. Wolny przejazd rowerzystów drogami gminnymi, powiatowymi, wojewódzkimi i droga krajową nr 35 według trasy: Polna Droga, Rondo, Wałbrzyska, Armii Krajowej, Sybiraków, Ofiar Oświęcimskich, Komunardów, Księcia Bolka Świdnickiego, Waleriana Łukasińskiego, przecięcie drogi krajowej nr 35, Rondo, Kazimierza Wielkiego, Gen. Władysława Andersa, Kazimierza Odnowiciela, Henryka Pobożnego, Rondo, Bogusza Stęczyńskiego, przecięcie drogi krajowej nr 35, Łączna, Wrocławska, Nadbrzeżna, Mikołaja Kopernika Rondo, Okrężna, Jodłowa, Westerplatte, Rondo, Śląska, Rondo, Śląska (meta) godz. 11:30. Piknik rodzinny teren OSIR w godz. 11:30 – 15:00.