Strona główna Wydarzenia Żarów Żarowski żłobek pnie się w górę

Żarowski żłobek pnie się w górę [FOTO]

0

Pierwsze roboty budowlane rozpoczęły się w lutym, a dziś budynek w stanie surowym jest już gotowy. W kolejnym etapie mają się rozpocząć prace instalacyjne. Budowa żłobka, który powstaje przy Bajkowym Przedszkolu realizowane jest w ramach projektu „Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

– Wszystkie prace przebiegają zgodnie z opracowanym harmonogramem. Praktycznie budynek w stanie surowym jest już gotowy, a w następnym etapie monterzy przystąpią do prac instalacyjnych – mówi Krystian Staworzyński podwykonawca inwestycji KS Invest Dom.

Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze wiele prac, bo żłobek zgodnie z podpisaną umową ma być gotowy do końca października. – Jeszcze nie tak dawno obserwowaliśmy, jak na plac budowy wjechały pierwsze ciężkie maszyny. Minęły dwa miesiące, a nasz nowy budynek wnosi się coraz bardziej w górę. Codziennie tutaj przychodzimy i doglądamy inwestycję, jednocześnie ciesząc się, że niebawem do dyspozycji dzieci będzie tak piękny i nowoczesny żłobek. Przed nami jeszcze sporo prac, ale pierwsze efekty cieszą nas coraz bardziej. Zakończył się już także nabór dzieci do przedszkola i żłobka prowadzonego przez Bajkowe Przedszkole w Żarowie. Ale w związku z trwającą budową żłobka wszystkie dzieci nieprzyjęte od września 2018r. będą miały zapewnione miejsca. Ogłosimy także konkurs na logo nowego żłobka – wyjaśnia dyrektor Elżbieta Wierzyk.

W nowym budynku  mają powstać dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Projekt zakłada także budowę zaplecza kuchennego oraz szatni i toalety dla personelu. –

Zgodnie z podpisaną umową w z wykonawcą inwestycji budowa nowego żłobka kosztować będzie 2.660.490 złotych. Dofinansowanie w wysokości 1 831 716,00 złotych zostało przyznane w ramach unijnego dofinansowania.

Magdalena Pawlik UM Żarów, skróty red.