Strona główna 0_Slider Wiosna w pełni! Mieszkańcy korzystają z pogody

Wiosna w pełni! Mieszkańcy korzystają z pogody

0

Wszystko wskazuje na to, że na dobre pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Od wtorku świdniczanie mogą cieszyć się z wyższych temperatur i ożywającej po zimowej przerwie przyrody. Nic dziwnego, że mieszkańcy chętnie korzystają z ocieplenia i ruszyli na działki. Za porządki zabrali się także drogowcy, którzy dzisiaj i jutro będą sprzątać miejskie ulice.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w piątek temperatura sięgnie 13 stopni, zaś w sobotę nawet 18 stopni Celsjusza. Najbliższy weekend zapowiada się więc bardzo pogodnie, jednak już teraz świdniczanie zabrali się za porządkowanie ogródków, które wraz z nadejściem wiosny zaczęły naprawdę rozkwitać. Spragnieni ciepła i zieleni mieszkańcy z pewnością zechcą wypocząć w najbliższych dniach na łonie natury.

Porządków doczekają się nie tylko działki i ogródki. W czwartek i piątek na część świdnickich ulic wyjadą zamiatarki, które oczyszczą nawierzchnię po okresie zimowym. – Prace prowadzone będą przy pomocy dwóch zamiatarek, które będą jechały jedna po drugiej. Dodatkowo w piątek, 6 kwietnia prowadzone będzie również doczyszczanie ręczne przy zastosowaniu specjalnego odkurzacza – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Przejazd zamiatarek zaplanowano w godzinach od 9.00 do 14.00. Apelujemy w tym miejscu do kierowców o cierpliwość oraz czujność w trakcie jazdy. Jednocześnie przepraszamy za możliwe utrudnienia w ruchu drogowym, gdyż zamiatarki będą poruszały się z niewielką prędkością. Dodatkowo mogą powstać utrudnienia w związku ze znacznym zakurzeniem – dodaje Dzwonkowska.

Już dziś zamiatarki wyjechały na ulice: Przemysłową, Towarową, Łączną, Wrocławską, Westerplatte i Kopernika. W piątek można się ich spodziewać na: al. Niepodległości, pl. Grunwaldzkim, pl. Wolności, ulicy Wałbrzyska i Kazimierza Wielkiego.

Zauważalnym dla mieszkańców zwiastunem nadejścia wiosny jest też uruchomienie miejskich fontann.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński