Strona główna 0_Slider Układaj płytki i pomagaj braciom mniejszym

Układaj płytki i pomagaj braciom mniejszym

6

Świdnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza na szkolenie – „Układanie płytek w praktyce”. Inicjatywa, jak wyjaśniają organizatorzy, ma łączyć pożyteczne z przyjemnym. Z jednej strony nauczyć praktycznych umiejętności, a z drugiej pomagać braciom mniejszym, by ich boksy w obiekcie były kolorowe, radosne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Do nowej inicjatywy zaprasza prowadząca świdnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierzą w Świdnicy – Fundacja „Mam Pomysł”, która w zeszłym roku wpadła na pomysł, by odnowić boksy psiakom. – Farba, którą zostały pokryte ściany boksów naszego schroniska, niestety, nie wytrzymała próby czasu z psiakami. Musimy więc je zabezpieczyć, ponieważ są już zadrapane. Zdecydowaliśmy się na pokrycie płytkami także ze względów estetycznych i higienicznych – wyjaśniała wówczas zastępca kierownika schroniska Adrianna Kaszuba. Organizacja ogłosiła akcję zbiórki płytek ściennych. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać ponad 200m2 płytek, które potrzebne były do przeprowadzenia miniremontu. Kafelki miały trafić na ściany 19 boksów. Pracownikom udało się samodzielnie wykafelkować kilka z nich.

Bonnie i Clyde mówią, że mają super ubaw w paćkaniu ścian, więc wolimy je zabezpieczyć 😀 A tak konkretnie, mamy 4 miesjca na 1.turę i 6 miejsc na drugą. Kto jeszcze chętny? 🙂

Gepostet von FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy am Donnerstag, 29. März 2018

By przyśpieszyć pracę i pomóc zwierzakom, stowarzyszenie zachęca wszystkie zainteresowane osoby do akcji „Układanie płytek w praktyce”. Na szkoleniu, z jednej strony będzie można nieodpłatnie nauczyć się sztuki kafelkowania i zdobyć pożyteczną wiedzę, a z drugiej stworzyć kolorowe i radosne lokum dla braci mniejszych. – Nasze psiaki mogą zyskać piękne, kolorowe boksy, o które walczyliśmy jeszcze podczas zbiórki materiałów. Spędzicie czas w uroczym towarzystwie schroniskowej ekipy, a później będziecie z dumą podziwiać swoje dzieło – zapewniają organizatorzy.

Szkolenie przewidziane jest w dwóch turach, każda tura dla 8 uczestników. Po jego zakończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający nowo nabytą umiejętność. Organizator zapewnia w czasie warsztatów – ciepłe napoje (kawa, herbata) lub zimne (woda, soki), słodki poczęstunek, rękawice ochronne, narzędzia do wykonania pracy oraz kleje i płytki. – Na szkolenie przynieś ze sobą: odzież roboczą, obuwie robocze (może ulec pobrudzeniu i ew. zniszczeniu), notatnik i pozytywną energię – instruują organizatorzy.

Szkolenie odbędzie się w dwóch turach w stałych godz. od 12.00 do 17.00. Poprowadzi je Krystian Botew, kierownik schroniska i prezes zarządu FMP. Pierwsza tura zaplanowana została w dniach 14 i 15 kwietnia, a druga – 21 i 22 kwietnia. Warsztaty będą trwały w sumie 10 godz. Podzielone zostaną na teorię i praktykę. Wiadomości teoretyczne uczestnicy będą zdobywali około 2 godz. Podczas nich będzie można dowiedzieć się na temat m.in. przygotowania – ściany do układania płytek i kleju do płytek, a także nanoszenie jego na ściany, poziomowanie i układanie płytek oraz spoinowanie szczelin między ułożonymi kafelkami. Zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce będzie natomiast trwało 8 godz. Szczegółowy harmonogram znajdziesz TUTAJ.

Aktualnie na pierwszą turę szkolenia jest wolnych sześć miejsc, a na drugą – siedem. By zapisać się należy wysłać zgłoszenie na adres – [email protected] W treści maila należy wpisać: w jakim terminie chcesz uczestniczyć (czy 14-15, czy 21-22 kwietnia), imię i nazwisko, a także numer telefonu do kontaktu.

/AN/
/materiały: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/