Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczeń II LO w finale Olimpiady Historycznej. Drogę na wymarzone studia ma...

Uczeń II LO w finale Olimpiady Historycznej. Drogę na wymarzone studia ma otwartą

0

Podczas olimpiad wyłaniana jest szkolna elita, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu. W tym roku do elitarnego grona dołączył Wojciech Gaik, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy. Został on jednym z finalistów 44. Olimpiady Historycznej.

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna organizowana jest od 1974 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Podzielona na kilka etapów rywalizacja, jest dla uczestników okazją do dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady. To także możliwość spotkania innych pasjonatów, sprawdzenia swojej wiedzy i uzyskania cennych nagród.

Podczas tegorocznych centralnych eliminacji wzięło udział 113 uczestników z całego kraju. Wyłonieni oni zostali w dwóch wcześniejszych etapach spośród grona blisko 3000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. – W finale uczestnicy musieli napisać pracę z wybranej epoki, dokonać pisemnej analizy źródła historycznego oraz odpowiedzieć przed komisją na pytania z wybranej epoki. W przypadku Wojciecha wybraną epoką historyczną był XIX wiek. Opiekunem ucznia jest pani Zofia Skowrońska-Wiśniewska – mówi Jacek Iwancz, dyrektor II LO w Świdnicy.

Tytuł laureata 44. Olimpiady Historycznej przyznano 39 uczniom. Najlepszy wynik uzyskał Kamil Gryczyński z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Olimpiada jest magnesem przyciągającym niezmiernie miłośników historii ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. Wojciech ma możliwość wstępu na wybrane studia historyczne oraz otrzyma na egzaminie maturalnym 100% wynik z historii – podkreśla dyrektor II LO.

/mn/

fot. II LO w Świdnicy, MEN

Poprzedni artykułDrugi dzień bez świateł na Zamenhofa. Chaos w ruchu i stłuczka
Następny artykułŚwidnickie wiewiórki mają się znakomicie [FOTO]