Strona główna Kultura Tryumf “Śpiącej Królewny”

Tryumf “Śpiącej Królewny” [FOTO]

0

Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych ,,Wyobraźnia bez granic’’ w Świdnicy miał dzisiaj swój finał. Uroczystość otworzyła zwycięska grupa małych artystów z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy, prezentując spektakl ,,Śpiąca królewna’’. Budzące zachwyt kostiumy dzieci i baśniowa scenografia wprowadziły magiczną atmosferę we wnętrzach sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych ,,Wyobraźnia bez granic’’ organizowany był już po raz 11. przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Świdnicy we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Swój udział w przeglądzie zgłosiło 18 zespołów, a na scenie zaprezentowało się łącznie 390 aktorów. Przedstawienia teatralne przygotowane zostały przez nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych miasta Świdnicy przy wydatnej pomocy rodziców. Aktorskim popisom maluchów przyglądało się jury w składzie: Małgorzata Braniecka, wieloletnia dyrektorka Świdnickiego Ośrodka Kultury, Monika Jamro z Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Renata Strugała, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy.

Przegląd został podzielony na dwa dni, a dziś poznaliśmy zwycięzców i wyróżnionych.
Przy ocenie spektakli jury wzięło pod uwagę: scenografię, aranżację, grę aktorską dzieci, ogólne wrażenie artystyczne, radość z bycia aktorem oraz swobodę poruszania się po scenie.

Po obejrzeniu wszystkich spektakli jury przyznało następujące nagrody
i wyróżnienia:

– statuetkę główną i nagrodę przyznano za spektakl ,,Śpiąca królewna’’ w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy.

Wyróżnienia równorzędne otrzymały następujące placówki:

Przedszkole Miejskie nr 14 za przedstawienie ,,Szewczyk Dratewka’’, Niepubliczne Przedszkole Językowe ,,Abracadabra’’ za przedstawienie ,,Brzydkie kaczątko’’, Przedszkole Miejskie nr 3 za przedstawienie ,,Kubuś Puchatek’’, Przedszkole Publiczne Zgromadzenia PP Prezentek za przedstawienie ,,Przysłowia w pantomimie’’, Przedszkole Miejskie nr 6 za przedstawienie ,,Dwie Dorotki’’, Niepubliczne Przedszkole Fundacji ,,Ut Unum Sint’’ za przedstawienie ,,Jaś i Małgosia’’ oraz Społeczne Przedszkole ,,Akademia Przedszkolaka’’ za przedstawienie ,,Calineczka’’.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia indywidualne, które otrzymali:

Marta Lurka z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać „Wróżki”, Martyna Średnicka z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać „Czarownicy”, Zuzanna Synowska z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać „Królewny”, Piotr Goppold z Przedszkola Miejskiego nr 1 za rolę „Wilka”, Veronika Rybachuk z Przedszkola Niepublicznego Radosny Delfinek za postać „Żabki”, Szymon Bereziuk z Przedszkola Niepublicznego Radosny Delfinek za postać „Foki”,Leon Żek z Niepublicznego Przedszkola „Akademii Przedszkolaka” za postać „Kreta”, Iga Brzeżańska z Niepublicznego Przedszkola „Akademii Przedszkolaka” za postać „Calineczki”, Tymoteusz Kałużniak z Przedszkola Miejskiego nr 3 za postać ”Krzysia”, Aleksander Kalema z Przedszkola Miejskiego nr 3 za postać „Kubusia Puchatka”, Amelia Siebert z Niepublicznego Przedszkola Fundacji UT UNUM SINT za postać „Małgosi”, Lila Bukowska z Niepublicznego Przedszkola Fundacji UT UNUM SINT za postać „Czarownicy”, Wiktoria Gorczyca z Niepublicznego Przedszkola Fundacji UT UNUM SINT za postać „Wróżki”, Aleksandra Lorens z Niepublicznego Przedszkola „Europejska Akademia Dziecka „za postać „Czarownicy”, Karolina Banaś z Niepublicznego Przedszkola „Frajda” za postać „Narratora”,Zofia Lipka z Przedszkola Niepublicznego „Bajkowy Domek” za postać „Narratora”, Leon Kopeć z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 za postać „Wilka”,Michał Majewski z Przedszkola Miejskiego nr 15 za rolę „Jasia”, Zofia Dzięgielowska z Przedszkola Miejskiego nr 15 za rolę „Małgosi”, Miłosz Andruszkiewicz z Przedszkola Miejskiego nr 14 za rolę „Szewczyka Dratewki”, Małgorzata Ziemba z Przedszkola Miejskiego nr 14 za rolę „Czarownicy’’, Maksymilian Matuszkiewicz z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” za postać „Dziadka”, Anna Hołyńska z Przedszkola Miejskiego nr 6 za rolę „Złej Dorotki”, Hanna Ostafińska z Przedszkola Miejskiego nr 6 za rolę „Dobrej Dorotki”,Karol Walczak z Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka” za postać „Wielkiego Baja”, Tomasz Antoniuk z Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka” za postać „Jasia”, Daria Bushtriuk z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 6 za rolę „Narratora” i Julia Dąbrowska z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Abracadabra” za postać „Brzydkiego Kaczątka”.

– Było przepięknie, ponieważ zobaczyliśmy naprawdę cudowne dekoracje, piękne kostiumy, bardzo ciekawe prezentacje, bardzo interesujące formy teatralne z wątkami wokalnymi, były też elementy pantomimy. Jako organizatorzy, Przedszkole nr 4 i Świdnicki Ośrodek Kultury byliśmy bardzo podbudowani, że tak ten przegląd się rozrósł – pochwaliła tegoroczną edycję Halina Szymańska z działu impresariatu i promocji Świdnickiego Ośrodka Kultury, która poprowadziła dwudniowy przegląd oraz dzisiejszy finał.

Marta Bułgajewska
praktyka studencka
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński