Strona główna Wydarzenia Świebodzice To wzorowi obywatele! Ona pomogła przy wypadku, on złapał bandytę

To wzorowi obywatele! Ona pomogła przy wypadku, on złapał bandytę

3

Ona służyła pomocą jako tłumacz podczas groźnego wypadku, jaki wydarzył się na rogatkach Świebodzic w Wielką Sobotę. On zatrzymał i obezwładnił bandytę na ulicy. Burmistrz Świebodzic złożył podziękowania dwóm wyjątkowym osobom, których działania mogą służyć za wzór obywatelskiej postawy.

Szczególny przebieg miała wtorkowa sesja Rady Miejskiej w Świebodzicach. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz na forum rady złożył podziękowania na ręce Luby Paszkowskiej i Grzegorza Purzyńskiego.

31 marca pani Luba pojawiła się na miejscu wypadku autokaru wiozącego turystów, wracających z wycieczki w Pradze. – Autokar z rosyjskimi turystami wpadł do rowu. Pani Luba spędziła cały dzień rozmawiając z poszkodowanymi, przekazując im ważne informacje, pocieszając, dodając otuchy – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala z Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Dziękujemy za poświęcony czas, za wsparcie i zwyczajną, ludzką życzliwość – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Skromna świebodziczanka przyznała, że jest jej bardzo miło, ale przecież nie zrobiła niczego wielkiego, zachowała się po postu tak, jak powinna.

Z kolei pan Grzegorz to nasz lokalny bohater, który zatrzymał i obezwładnił bandytę na ulicy. Mężczyzna zaatakował starszą kobietę, wyrywając jej torebkę. Pech chciał, że świadkiem zdarzenia był pan Grześ, który nie myśląc wiele pobiegł za rabusiem i dokonał obywatelskiego zatrzymania – wyjaśnia Bielawska-Pękala. On także podkreślał, że każdy na jego miejscu zachowałby się tak samo.

/opr. mn/

fot. UM Świebodzice