Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. 13

Świdnica od podwórza – odc. 13 [FOTO]

0

Odrapane mury, popisane przez ulicznych „artystów” to jeden z wielu krajobrazów świdnickich podwórek. Szczęśliwie jednak przygnębiający obraz zaniedbania łagodzą zakątki z zielenią. Zapraszamy do oglądania zdjęć. 

W tym odcinku przyjrzymy się podwórkom przy Przechodniej w Świdnicy. 

Ul. Przechodnia 3 

Niewielkie podwórko, dostępu do niego broni brama. Znajdziemy na nim kwiatki w donicach ułożone wokół wyjścia do ulicy. Większość miejsca zajmują na nim komórki lokatorskie.

Ul. Przechodnia 5

Małe patio, do którego dotrzeć możemy tylko przez bramę, jest to o tyle ryzykowne, że całe jego terytorium jest pokryte przez gniazda gołębi, które chętnie naznaczają każdego intruza.

Ul. Przechodnia 6

Bazgroły na ścianach, ławeczka i stolik należący do mieszkańców. Poza tym niewielka, ale za to chętnie używana przez dzieci piaskownica. Reszta podwórka to garaże i miejsca przeznaczone na samochody.

Ul. Przechodnia 9

Na podwórze można wejść przez bramę od ulicy Przechodniej, ale także od strony ulicy Marii Konopnickiej. Znajdują się na nim podobnie jak wszędzie: komórki lokatorskie i śmietniki. Wyróżniło się na tle pozostałych niesamowicie intensywnym zapachem racuchów z jabłkami.

Ul. Przechodnia 8-10 

Pierwsze podwórko przy tej ulicy, gdzie znajdziemy odrobinę zieleni. Poza tym przywodzi na myśl stare czasy, gdy w ciepłe dni na sznurach rozwieszano mokre pranie.

Ul. Przechodnia 12-14

Remont i zmiany. Wstawiono płot i zasadzono niewielkie rośliny, które w przyszłości będą skutecznie zakrywały miejsce przed bramą.

Ul. Marii Konopnickiej 1-3 

Niewielkie podwórka stanowiące zaplecze dla punktów usługowych i namiastkę intymności dla mieszkańców.

Poprzedni artykułSportowe emocje podczas I Turnieju Rodzinnego [FOTO]
Następny artykułSeniorzy ŚKPR-u zdobyli Wieluń