Strona główna Wydarzenia Świdnica Rowerem na otwarcie sezonu turystycznego. Ruszyły zapisy

Rowerem na otwarcie sezonu turystycznego. Ruszyły zapisy

0

Rajdem rowerowy i rodzinnym piknikiem zainaugurowany zostanie tegoroczny sezon turystyczno-rekreacyjny w Świdnicy. Już 13 maja odbędzie się akcja “Świdnica na rowery”. Chętni do udziału w 13-kilometrowej przejażdżce wokół miasta mogą się już zapisywać za pośrednictwem internetowego formularza.

Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia, ekologii, bezpiecznej jazdy na rowerze oraz integracja świdniczan. Ubiegłoroczna edycja imprezy przyciągnęła około 700 miłośników dwóch kółek. W tym roku może być ich jeszcze więcej, stąd wprowadzenie zapisów.

Dzięki nim łatwiej będzie nam oszacować ilość uczestników oraz przygotować dla nich poczęstunek i pamiątkowe koszulki. Pierwsze 900 osób, które zapiszą się korzystając z udostępnionego przez nas elektronicznego formularza, otrzymają specjalne opaski oraz kupony, które pobrać będzie można od środy 9 maja do soboty 12 maja w Wieży Ratuszowej w Rynku lub w dniu rajdu od godz. 9.00 do 9.45 w puntach przy Bosmanacie. Założona na rękę opaska upoważniać będzie do odbioru koszulki po odbytej trasie wspólnego rajdu a kupon do poczęstunku i udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Dla wszystkich uczestników, którzy się zapiszą zaplanowane zostały konkursy z nagrodami, wśród których są m.in.: sprzęt rowerowy, książki, vouchery do salonów kosmetycznych i fryzjerskich, bilety wstępu do atrakcji turystycznych w Świdnicy i obiektów leżących na obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej. Internetowe zapisy chętnych potrwają do poniedziałku, 7 maja do północy.

Wypełnienie formularza jest proste – uczestnik dokonuje zgłoszenia, podaje rozmiar koszulki i potwierdza zapoznanie się z regulaminem. Każdy zgłaszany do udziału w rajdzie uczestnik musi mieć potwierdzenie w wypełnionym formularzu. W przypadku biorących udział w rajdzie rodzin, oznacza to, że należy wypełnić odrębny formularz dla każdego członka rodziny osobno. Jeżeli ktoś nie zdąży się zapisać internetowo, będzie mógł tego dokonać 45 minut przed wyruszeniem rajdu, w punkcie przy Bosmanacie. Osobom zapisującym się dopiero w dniu rajdu organizatorzy nie są w stanie zagwarantować tego, że otrzymają one pamiątki w postaci koszulki. Dlatego zachęcamy wszystkich do jak najszybszego zgłoszenia udziału poprzez formularz oraz zapoznania się z regulaminem akcji.

Rajd rowerowy startuje 13 maja o godz. 10.00, spod Bosmanatu nad zalewem Witoszówka, gdzie o godz. 9.40 odbędzie się zbiórka uczestników. Osoby, które zapisały się na rajd, a nie zdążyły odebrać opaski w tygodniu poprzedzającym wydarzenie w Informacji Turystycznej w Rynku, będą mogły tego dokonać w punktach ustawionych przy Bosmanacie od godz. 9.00 do godz. 9.45. Tegoroczna trasa raju wynosi 13 km, jej meta jest tradycyjnie na OSIR-e przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, policja oraz straż miejska.

Organizatorzy zachęcają, by z uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przyozdobić się na przejazd i piknik w narodowe barwy.

Jak przypomina Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu, w ubiegłym roku w mieście przybyło nowych ścieżek rowerowych, a w tym budowane są kolejne. W sumie jest ich już łącznie 22 km.

/UM Świdnica, opr. mn/