Strona główna 0_Slider Rajd Świdnicki Krause: Na półmetku najlepszy Grzegorz Grzyb!

Rajd Świdnicki Krause: Na półmetku najlepszy Grzegorz Grzyb! [FOTO]

0

Dobiegły końca emocje związane z czterema z ośmiu odcinków specjalnych podczas 46. Rajdu Świdnickiego Krause. Na półmetku rywalizacji liderem pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest załoga Grzegorz Grzyb i Robert Hundla. To jednak nie koniec emocji, bo ich przewaga nad rywalami jest niewielka…

Jako liderzy na trasę wyjechali dziś Jakub „Colin” Brzeziński i jego pilot Kamil Kozdroń (Skoda Fabia R5). To właśnie ta dwójka zwyciężyła na sobotniej próbie poprowadzonej ulicami Świdnicy (OS 1). Dziś na rozgrzewkę na zawodników czekał niewiele ponad pięciokilometrowy odcinek Witoszów – Złoty Las. Najszybsze podczas drugiego odcinka specjalnego rajdu były załogi Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) oraz Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5). Trzeci ze stratą 2,4 sek. był Jakub Brzeziński, który utrzymał jednak prowadzenie w klasyfikacji generalnej rajdu.

Trzecia próba była już znacznie dłuższa i wymagająca: Walim – Zagórze Śląskie (12,85 km). Zdecydowanie najszybszy okazał się Zbigniew Gabryś pilotowany przez Artura Natkańca. Triumfatorzy o 6,5 sek. pokonali drugich Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka (Skoda Fabia R5). Jako trzeci finiszowali Brzeziński i Kozdroń, tracąc już 7,6 sek. Kosztowało to ich utratę pozycji liderów rajdu, właśnie kosztem duetu Gabryś / Natkaniec. Po trzecim oesie Zbigniew Gabryś prowadził w generalnce z „Colinem” różnicą 6,5 sek.

Na koniec pierwszej pętli rajdowcom przyszło się zmierzyć z najdłuższym, liczącym 23,50 km odcinkiem Jawornik – Kamionki. Tu klasę pokazał dwukrotny zwycięzca świdnickiej imprezy Grzegorz Grzyb. Były mistrz Polski i wielokrotny mistrz Słowacji zdominował zmagania na czwartym oesie. Zawodnik pilotowany przez Roberta Hundlę pokonał aż o 15,1 sek. parę Brzeziński / Kozdroń i o 18,3 sek. duet Kasperczyk / Syty! Na półmetku 46. Rajdu Świdnickiego Krause Grzegorz Grzyb jest liderem, wyprzedzając o 8,9 sek. drugich w stawce Brzezińskiego i Kozdronia i o 10 sek. Gabrysia i Natkańca. Załoga Marczyk / Gospodarczyk traci już 17,5 sek., a para Kasperczyk / Syty 26,5 sek.

Szczegółowe wyniki pod linkiem:  http://wyniki.pzm.pl/2018/swidnicki/RSMP/results/OS%204

/FOTO: Artur Ciachowski/