Strona główna Wydarzenia Strzegom Projekt budżetu obywatelskiego zrealizowany

Projekt budżetu obywatelskiego zrealizowany

1

Podwórko zlokalizowane pomiędzy ulicami Świdnicką, Boh. Getta, Krótką, Rynkiem i Ogrodową w Strzegomiu zmienia się nie do poznania. Właśnie zakończyły się prace związane z przebudową i wykonaniem miejsc parkingowych.

Nierówna i krzywa nawierzchnia, brak miejsc parkingowych z prawdziwego zdarzenia, nieład i nieporządek – tak do niedawna wyglądało jedno z największych podwórek w Strzegomiu. Teraz ten niekorzystny obraz uległ zdecydowanej poprawie, z czego zadowoleni są mieszkańcy okolicznych budynków. – Bez porównania. Nareszcie nasze podwórko zaczyna wyglądać tak jak należy. Cieszę się z tej modernizacji. To wielki krok naprzód.


– W końcu możemy zaparkować nasze samochody obok swoich posesji. Już niedługo pojawią się nowe nasadzenia, które sprawią, że ten teren zyska jeszcze na wyglądzie – podkreślają mieszkańcy podwórka.

Jak informuje Jarosław Smordowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, kolejnymi etapami realizacji tego zadania będzie zagospodarowanie pozostałej części podwórka. – Będą zlikwidowane szpecące komórki gospodarcze, na miejscu których powstaną nowoczesne boksy śmietnikowe dla okolicznych wspólnot mieszkaniowych, wykonane zostanie oświetlenie, nastąpi montaż urządzeń zabawowych i wypoczynkowych oraz nasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy ozdobne.

Pierwszy wniosek w sprawie remontu podwórka w 2015 r. złożyła do Budżetu Obywatelskiego mieszkanka Strzegomia, jednak wtedy nie zyskał on poparcia. Remont doszedł do skutku dzięki zaangażowaniu radnych RM w Strzegomiu Moniki Kozłowskiej i Cezarego Włodarczyka, którzy włożyli wnioski w tej sprawie do Budżetu Obywatelskiego na lata 2017 i 2018.

/UM Strzegom/