Strona główna 112 Prawomocnie skazany za próbę seksu z 14-latką

Prawomocnie skazany za próbę seksu z 14-latką

7

Uprawomocnił się wyrok, wydany przez świdnicki sąd na Krzysztofa R. Mieszkaniec Świdnicy został zatrzymany w sierpniu 2017 roku przed hipermarketem. To tutaj umówił się na seks francuski z poznaną w sieci 14-latką.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję podczas zasadzki, przygotowanej przez wrocławskiego „łowcę pedofilów” Krzysztofa Dymkowskiego, któremu pomagały dwie mieszkanki Wałbrzycha. Krzysztof R. wyrok usłyszał 31 stycznia 2018 roku.

Był oskarżony z artykułu 200  kodeksu karnego o to, że 23 sierpnia 2017 roku w Świdnicy za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego i za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej składał propozycje obcowania płciowego i poddania się innej czynności seksualnej małoletniej poniżej lat 15. W rozmowie telefonicznej proponował uprawianie seksu oralnego, umówił się z nią na spotkane pod sklepem Tesco w Świdnicy, na które to spotkanie przybył, zakupując uprzednio prezerwatywy – przytacza uzasadnienie wyroku sędzia Agnieszka Połyniak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Krzysztof R. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności  w zawieszeniu na 2 lata. W tym czasie mężczyzna ma składać raporty z okresu próby i pozostanie pod opieką kuratora sądowego. Mężczyzna nie odwołał się od wyroku.

Więcej o sprawie pisaliśmy TU

/opr. asz/

Poprzedni artykułRynkowe fontanny o krok bliżej remontu
Następny artykułDziewczynka z wysypiska urodziła się żywa. Została uduszona